Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilvános helyen egy torta...

Nyilvános helyen egy torta arcba nyomásáért jogilag mire számíthat az illető?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg garázdaságért indulna ellene eljárás, ami elvieg 5 évvel is büntethető. Mondjuk nem hiszem, hogy ennyit kapna valaki, körülményektől és bírótól függően valami büntetést biztosan kiszabnának.
2018. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Vérmérséklet függvénye... Én hirtelen haragú vagyok, és ilyenkor cserben hagyna a humorérzékem, de láttam már hasonló szitut, amikor az "áldozat" poénosra vette a figurát.
2018. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk ez a garázdaság, ha ketten csináljátok akkor csoportosan elkövetett.

Ha pl. politikussal csinálod, és mondjuk úgy arcon vág, hogy eltörik az orrod, ő nem kap semmit a mentelmi joga miatt, illetve amíg fel nem mentik. Te viszont mész az előzetesbe.

2018. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jön valami nálam nagyobb jogtudós, addig elégedj meg az én válaszommal...


Ez garázdaságnak számít (az ilyen "jolly joker", tehát ha a köznyugalmat valami kirívó magatartással megzavarod, akkor garázdaság.)


Ha erőszak is történik, akkor bűncselekmény, ami 2-5 évig tartó szabadságvesztéssel jár. (De egy csomószor csak felfüggesztettet ítélnek meg.)


Ha nincs erőszak (egy torta arcba nyomása nem tudom mennyire számít erőszaknak), akkor szabálysértés...

Szabálysértésért pénzbírság, közmunka, 1-60 napos elzárás, vagy sima figyelmeztetés jár.


Ez így nem valami konkrét. Sok múlik azon hogy kinek milyen kedve van aznap, mennyire működsz együtt a hatósággal, milyen az előéleted...

2018. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem honnan szedték az előttem szólók, a Btk. 339. §-a szerint a garázdaság alapesete 2 évig, a minősített esetei 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendőek.

Garázdaság megállapításához 3 feltétel együttes teljesítése szükséges:

Kihívó közösségellenesség: vagyis az elkövető cselekvőségének nyíltan semmibe kell vennie a társadalmi együttélés szabályait.

Erőszakosság: további magyarázatot szerintem nem igényel

Megbotránkozás vagy riadalom keltésére való alkalmasság: na itt csücskös a dolog. Merthogy ha bár közterületen is történik az ilyen, de egy elhagyatott részen, ahol kizárt vagy rendkívül alacsony az esélye annak, hogy valaki erről tudomást szerezzen, bukik a tényállásszerűség (a garázdaság immateriális bűncselekmény, nem szükséges hogy ténylegesen megriadjon valaki egy garázda cselekménytől, elég ha az alkalmas arra). Másrészt van egy BH korábbról, amikor a bíróság azt mondta, hogy bár erőszakos volt a cselekmény, olyan csekély fokú, hogy csak szabálysértésnek vették, Szabstv. 170. §. Szerintem is inkább egyébként ez lenne a helyes megítélése egy ilyennek, de ha felbosszantod a bírót lehet gondol kettőt és azt mondja hogy nem, ez mégsem fér bele, mivel a garázdaság szabálysértési és büntetőjogi alakzata között nem eléggé tisztázottak a határvonalak. A politikussal vigyázni, mert amilyen hosszú a kezük, hamar hivatalos személy elleni erőszak vagy annak kísérlete lesz a vád, és az nem ilyen 2-3 éves nevetséges bűncselekmény. Remélem segítettem.

2018. jan. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, előzőnek pedig:

"Ha nincs erőszak (egy torta arcba nyomása nem tudom mennyire számít erőszaknak)..."


Btk. 459. § (1) bekezdés 4. pont: "erőszakos magatartásnak minősül a más személyre gyakorolt támadó jellegű fizikai ráhatás is, abban az esetben is, ha az nem alkalmas testi sérülés okozására;"

2018. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 árokpart ***** válasza:
A politikusok nem hivatalos személyek csak az igazságszolgáltatás szerveinek munkavállalói. Egyébként a kérdezőnek válaszul, az elszenvedőjének valószínűleg egy ingyen torta mondjuk én ilyen szegényes világban örömmel lenyalnám az arcomról és lenne egy jó napom. A te esetedben meg ha az elszenvedő hasonló lenne mint én akkor megköszöni, ha nem és nincsen szerencséd akkor bizony kaphatsz tőle egy maflást.
2018. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 árokpart ***** válasza:
Ja meg legalábbis én csak akkor szidnálak meg, ha evés előtt nyomnád az arcomba, mert úgy általában minden édességet desszertként szeretek.
2018. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Btk. 459. § (1) bekezdés 11. pont:

Hivatalos személy:


a) a köztársasági elnök,

b) az országgyűlési képviselő, a nemzetiségi szószóló és a Magyarországon megválasztott európai parlamenti képviselő,

(...)

d) a miniszterelnök, a miniszter, az államtitkár, a közigazgatási államtitkár, a helyettes államtitkár és a kormánymegbízott,

(...)

i) a helyi önkormányzati és a nemzetiségi önkormányzati képviselő-testület tagja,

(...)

k)az Alkotmánybíróságnál, a Köztársasági Elnök Hivatalánál, az Országgyűlés Hivatalánál, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalánál, a Magyar Nemzeti Banknál, az Állami Számvevőszéknél, bíróságnál, ügyészségnél, minisztériumnál, autonóm államigazgatási szervnél, kormányhivatalnál, központi hivatalnál, önálló szabályozó szervnél, rendvédelmi szervnél, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálatnál, az Országgyűlési Őrségnél, fővárosi vagy megyei kormányhivatalnál, önkormányzati igazgatási szervnél, megyei intézményfenntartó központnál vagy köztestületnél közhatalmi feladatot ellátó vagy szolgálatot teljesítő személy, akinek a tevékenysége a szerv rendeltetésszerű működéséhez tartozik,


Na ha ez nem öleli fel az összes politikust, én tökön lövöm magam.

2018. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6


Na igen, és ez támadó jellegű lenne?

2018. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!