Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utazhatok külföldre ha folyama...

Utazhatok külföldre ha folyamatban lévő rendőrségi ügyem van?

Figyelt kérdés
kb 2 évvel ezelőtt egy kis tini "r.b@nc" rám kente hogy képeket töltöttem fel róla a netre de bizonyítékok hiányában mindig hosszabítgatják az ügyet, most ott tart hogy a bíróság már "intézkedik". Viszont ketyeg az idő lassan végzek sulimmal és Amerikába költözünk ki családostól együtt mamámhoz mert már 7 éve ott él. A kérdés adott, utazhatok úgy külföldre hogy van egy folyamatban lévő ügyem?

2017. nov. 3. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifejezetten nem tiltották meg, akkor szerintem igen, de nincs ügyvéded akitől megkérdezd?
2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy eltiltva a külföldi utazástól, akkor mehetsz.
2017. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"hosszabítgatják az ügyet, most ott tart hogy a bíróság már "intézkedik" "

"Viszont ketyeg az idő lassan végzek sulimmal és Amerikába költözünk ki családostól együtt mamámhoz mert már 7 éve ott él. A kérdés adott, utazhatok úgy külföldre hogy van egy folyamatban lévő ügyem?"


Nos, tulajdonképpen mire is gondoltál? Mert az utazás és a kiköltözés között óriási különbség van.

Ha bíróságon van az ügy és esetleg egy tárgyaláson kell megjelenned, de Te nem jelensz meg, akkor kérhetik az előállításodat. Tekintettel arra, hogy ha kiköltöznétek, akkor nem tartózkodsz az országban, akár a körözésedet is elrendelhetik. "Meg aztán az a lassan végzek a sulimmal" - ezgondolom majd május-június lesz. Addig még sok víz lefolyik a Dunán...


Más: Amerikába való beutazásodhoz (legalábbis turistaként) ESTA kell, amit lehet, hogy megadnak (vagy nem is kapod meg), de ettől még a repülőtérről (Amerikában) simán visszafordíthatnak (család ide vagy oda)

2017. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vették el az útleveledet elmehetsz, de meg kell adnod a tartózkodási helyet, ahol lakni fogsz.
2017. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És miért téged vádolt meg? Hogy tarthat 2 éve egy ilyen egyszerű ügy kivizsgálása, ha nincs semmi bizonyíték?
2017. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a csaj apja rendőr. És azért engem mert pont én voltam az 20 fiú közül az aki legközelebb állt hozzá. Nem tiltottak el semmiről (vagyis én nem tudok róla)de az egész rendőrségi ügy is érdekes mert amikor először kihallgattak (16 évesen) se ügyvéd se szülő stb és ki volt már töltve minden nekem konrkétan "alá kellett írnom" mind1 is ez idő közbe változtatva lett az első vallomáson stb. A lényeg a lényeg hogy jól be tett nekem az a kis nyomorék. Ha körözést adnak ki személyi jogok megsértése miatt igazából kétlem hogy az ország ki is adna ha odáig fajulnának el a dolgok. De igen remélem hogy addig le zárul az egész ügy. Ügyvédemről annyit hogy államilag lett 1 kihelyezve hozzám de elérni lehetetlenség már 2 éve (gyanítom rokonja a csajnak), kértünk már új ügyvédet mert van sajátunk de bonyodalmas az egész. Konkrétan az van: Magyarországon rá mutatsz valakire hogy ezt meg azt tette veled és ha az illető nem tudja 100%-ra biztosítani hogy ártatlan akkor addig fogják őt cseszegetni még meg nem keserítik az életét.
2017. nov. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!