Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő? Milyen...

Ilyenkor mi a teendő? Milyen jogok illetnek?

Figyelt kérdés

A szomszéd telek (a mi házunk melletti épület) egy, a lakóhelyünk illetékhivatala által működtetett épület. Egyfajta "foglalkoztató" intézmény, de igazából nem'tom mit csinálnak ott, mert nagyon rossz a kapcsolatunk, mind a hivatallal, mind ennek az épületnek a dolgozóival.


A lényeg az, hogy ezt az épületet kibővítik: egy új épületet építenek fel mögé. Ezzel nincs is semmi gond...


Hanem ma reggel fél nyolckor csöngettek, jöttek szólni, az építés vezető, hogy megbontják a kerítést (ami az ő kerítésük, tehát nem a mi tulajdonunk), mert nemsokára megkezdik az építkezést. Megjegyzem, ez az építkezés nem most pattant ki a hivatal fejéből, de ők most szóltak. Erről volt szó, nem többről: hogy ők a kerítést megbontják, mert nekiállnak építkezni, és felhúznak egy újabb kerítést. Ennyi.


Na ezt úgy oldották meg, hogy az új kerítés, amit felhúztak, a mi portánkon félméteren belül van. Azokat a virágokat, amiket anyum ültetett, teljesen feldúrták, és ismétlem, vagy fél méterrel beljebb tették a kerítést a mi portánkon.


Sz'tem ez egyáltalán nem jogszabályos, ilyenkor mi a teendő, mit tudunk tenni? Ezt azért nem akarjuk annyiban hagyni...


2018. jan. 22. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én bemmennék a hivatalba és lelőnék mindenkit
2018. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kerítés nem mindig a jogi határon van! Gondolom ezt kívánták most "rendezni".

Az eljárást nem minősítem, de ettől még lehet jogszerű!

2018. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, hidd el, én is ezt tenném...


Második: volnál szíves leírni az indokot, hogy miért lehet jogszerű ez a dolog? Vagy ha nem akarod leírni, légyszíves adj egy oldalt, ahol tájékozódhatok.


Úgy, hogy nem vagyok tisztában a jogokkal, amik ezt az ügyet illetik, nem szívesen ugrok a hivatal torkának, jóllehet, észérveim s megannyi kellemetlenség mellettem szólna.

2018. jan. 22. 18:42
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
50%

Először is ha a fél világgal nagyon rossz lenne a kapcsolatom elgondolkodnék, hogy nem bennem van-e a hiba.

Másodszor kimentem volna megkérdezni, hogy miért oda teszik a kerítést, ahová.

Ha mindezek egyikét sem tettem volna meg, akkor bemennék a hivatalba. Nem az illetékes torkának ugrani, hanem érdeklődni és esetleg a választól függően reklamálni.

2018. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. Hála az Istennek, ezek a nyomorékok nem a fél világ. Másodszor: ismeretlenül a legkönnyebb ítélkezni. Sz'tem a kommented mindent elárul rólad. Üdv.
2018. jan. 23. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, hogy nem telekhatárra tették az új keritést, akkor birtokvédelmet kérhetsz a jegyzőtől.
2018. jan. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Már jó ideje, hogy elkezdték az építkezést, még mindig csinálják...


Az építkezés miatt a következő sérelmek értek:


- A fánkat megcsonkították, markoló géppel letörték a tetejét, az ágakat pedig elrakták, tehát mégcsak nem is kaptuk meg (erről videót is készítettem).


- A virágokat és minden egyéb növényt, amely a kerítésen belül, a mi területünkön volt, kidúrták a földből.


- Egy hosszú és vékony betonalapot, amely egy, a két udvarunkat elválasztó kerítés alapjául szolgált, megrövidítettek, levágtak belőle egy darabot. A beton alapon volt három darab vascső, ebből kettő van meg, a vascsövet szintén megtartották.


Mindezt előzetes figyelmeztetés nélkül. Tehát sem velem, sem a családommal nem beszélték meg ezt, sem levél, sem telefon, sem személyes figyelmeztetés formájában nem történt meg az engedélykérés, nem kértek engedélyt tőlünk, nem szóltak egy szót sem, szó nélkül, a beleegyezésünk nélkül követték el ezeket a dolgokat.


Mit tudok tenni, kihez tudok fordulni? Ezt (még mindig) nem akarom annyiban hagyni. Beleegyezés nélkül cselekedtek, rongáltak és loptak. Garázdaság. Kihez fordulhatok ezügyben?

2018. márc. 30. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!