Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ilyenkor a teendő?

Peti089 kérdése:

Mi lenne ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Jopár éve rendelkezem gazpisztollyal,van is engedelyem hozza.

Az erdekelne,hogy szerintetek mi a teendo ha betamadnak...pl. egy forgalmas helyen (blaha)

Sok forumon olvasom,hogy inkabb futni a lovesek utan. Na de mivan pl a szemtanukkal...kamerakkal ilyenkor ugyis engem vennenek elo.

Vagy jobb megvarni a rendort..de akkor meg o vesz elo...

Bar nem egy ismerosommel volt mar ilyen..mmegvillantottak a fegyver a tokban es mar futott is el az illeto...

Mi lehet a legjobb?



2016. okt. 2. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy az azért van, és azért kaptál engedélyt rá, hogy az utcán lövöldözz vele. Még szép, hogy elővesznek érte.


Ha otthon támadás ér, akkor használhatod arra, hogy elrettentsd a rablót, és az oké. Emberek között viszont nem lövöldözünk, nem hadonászunk fegyverrel. Nem vagy te Bruce Willis.

2016. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Villants. Az beválik.
2016. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg nem lövöldözni a nyílt utcán...? Az engedélyed a tartásra van, de az nem arra vonatkozik, hogy magaddal cipelheted csak úgy, arra meg pláne nem, hogy lövöldözz vele.
2016. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3# a gáz pisztolyokat lehet hordani is.

A kérdésre: ha jogos volt az önvédelem nem büntetnek meg, de így is-úgy is elővesznek ( ha elfutsz, ha ott maradsz ).

2016. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hadonaszasra gondoltam. Hulye azert nem vagyok...de ha betamadnak. Pl.
2016. okt. 2. 11:37
 6/10 kovpet ***** válasza:

"Betámadnak" szó nem létezik.

Ha megtámadnak, megvédheted magad. De kétlem, hogy a forgalmas Blahán megtámadnának... Az, hogy beszélnek hozzád, nem támadás.

2016. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyebár nem "betámadnak", hanem MEGtámadnak a helyes magyar szó.

Egyébként meg nem tudom, miért gondolod, hogy olyan fontos ember vagy, hogy bárki veled akarjon foglalkozni.

2016. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam fontos embernek...csak egy egyszeru kerdes volt hogy ki hogyan latja ezt az onvedelemmi helyzetet..:)
2016. okt. 2. 11:59
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja es nem arra gondoltam,hogy csak beszelnek hozzam. Hanem tegyuk fel pl. rablas vagy barmi hasonlo...

Bar eddig szerencsere nem volt semmi ilyen hala a magasssagnak. Meg azert van egy kiallasom...

2016. okt. 2. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jogos önvédelem gondolom használhatod, de manapság enneka fogalma elég szubjektív.

AMúgy jobb ha megvárod a rendőrt, ha elfutsz úgyis előkerítenek, azt ne várd meg, ha segítesz nekik alapból jobban állnak a dologhoz.

2016. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!