Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyvédet mi védi, ha...

Az ügyvédet mi védi, ha tárgyalásra kerül sor?

Figyelt kérdés
Ha a mai gyakorlatot nézzük, akkor az ügyvédnek az a feladata, hogy megnyerje a tárgyalást az ügyfele számára. Viszont én úgy vettem észre, hogy ez manapság azon alapul, hogy az ügyvéd mennyire ismeri a jogi kiskapukat és hogy ennek megfelelően milyen hihető hazugságokat tud az ügyfele szájába adni. A kérdésem az, hogy ha a hazugság kiderül, akkor miért nem vonják felelősségre az ügyvédet is? Mi védi őt? Elvégre ő vette rá az ügyfelét, hogy azt mondja, ergo részben ő is bűntettet(?) követett el.

2018. jan. 27. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

A vádlott nem köteles önmagára terhelt vallomást tenni szal lehazudhatja a csillagos eget.

Nyilván nem fogja azt mondani hogy az ügyvéd mondta neki, mert akkor kapásból bukó.

Viszont ha kiderül, le lehet ültetni az ügyvédet is.

2018. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Semmi. Ha a törvény ellen véd ugyanúgy lecsukják mint bárki mást. Nem értem mért kéne extra védelem neki mint valami emberfeletti lénynek.
2018. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
*vét
2018. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

"A vádlott nem köteles önmagára terhelt vallomást tenni szal lehazudhatja a csillagos eget. "


Attól, hogy nem köteles önmagára terhelő vallomást tenni, a vádlott nem hazudozhat össze-vissza. Sőt, bármit mond, azt büntetőjogi felelőssége tudatában teszi, azaz a hazugságaiért is felelnie kell, ha kiderül, hogy hazugság.

2018. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

# 1/4 Időpont ma 17:49


Csak tudod az a megdöbbentő számomra, hogy mindenki tud róla, de mégis úgy tesznek, mintha nem tudnák.

2018. jan. 27. 18:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van az, hogy a jó ügyvéd a helyzetből próbálja a maximumot kihozni. Pl. egy csoportosan elkövetett, bizonyítható rablással gyanúsított vádlottnak kerek-perec megmondja, hogy ülni fog, tól-ig kaphat börtönbüntetést és a cél az, hogy a legkisebb büntetést kapja. Nem a felmentésért harcol.
2018. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Mivel nem a felmentésért harcol, arra kéri a védencét, hogy legyen együttműködő, tanúsítson megbánást. A többit hozzáteszi az ügyvéd, szociális helyzetet, nehéz gyerekkort, iskolázatlanságot, rossz baráti társaság, rossz családi példa, ha van, akkor büntetlen előélet. Ezekből próbálja kisajtolni azt, hogy ezeket enyhítő körülménynek számítsák be.


Nem fog hazugságot adni a védence szájába, ugyanis neki aztán édes mindegy, hogy börtönbe kerül-e a védence, vagy sem. Legfeljebb nem kap sikerdíjat, az szerintem náluk olyan, mint a jutalék. Ha hivatalból rendelik ki, akkor pláne mindegy neki.

2018. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy nem köteles önmagára terhelő vallomást tenni, a vádlott nem hazudozhat össze-vissza. Sőt, bármit mond, azt büntetőjogi felelőssége tudatában teszi, azaz a hazugságaiért is felelnie kell, ha kiderül, hogy hazugság."


Ez totál hülyeség!!

A vádlott, sőt más sem büntethető azért, mert történetesen hazudik. A hazugság önmagában nem büntetendő cselekmény.


Koplár! Megkérdezhetem, hogy miért osztod éppen itt a jogi rovatban a nem létező eszedet?

Miért vezeted félre a jószándékú kérdezőket a hülyeségeiddel?

2018. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Viszont én úgy vettem észre, hogy ez manapság azon alapul, hogy az ügyvéd mennyire ismeri a jogi kiskapukat és hogy ennek megfelelően milyen hihető hazugságokat tud az ügyfele szájába adni. "


Hát, ezt elég rosszul "vetted észre".

Az ügyvéd dolga az, hogy a terhelt jogait védje. Ehhez nem kell semmiféle jogi kiskapu, csak annyi, hogy alaposan ismerje a magyar jogrendszert és adott esetben éljen azon jogokkal, amelyek a védencét eredendően megilletik.

Amúgy meg, egy ügyvéd sem olyan hülye, hogy hazugságra bírja rá a védencét, mivel úgy sem ő üli le az éveket, viszont ha olyat tenne, akkor a védence nem, de ő igenis büntethető volna ezért.

2018. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elmondok egy konkrét esetet, hogy miért vagyok felháborodva: Rokonomat elütötték a zebránál még tavaly és tárgyalás lett a vége. A vádlottnak volt ügyvédje, aki azzal nyerte meg számára a pert hogy azt hazudták elvakította a Nap és ezért nem vette észre a zebránál a gyalogost. Most van fellebbezésen az ügy.
2018. jan. 28. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!