Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató önhatalmúlag...

Munkáltató önhatalmúlag egyoldalúan átjelentett részidőbe és részbérbe-joga van hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy érvényes határozatlan idejű munkaszerződésem melyben az van hogy teljes munkaidős vagyok és btto alapbér 250.

Munkáltató szólt hogy jövő hónap 1-től át leszek jelentve 80 %-ba értelemszerűen a fizetés is csak 80% lesz.

Ezt megteheti? Anélkül hogy a szerződéshez nyúlnánk? Mert új szerződést még nem láttam de ha látok is én alá nem írom, anélkül meg önhatalmúlag se a munkaidőhöz se a bérhez nem nyúlhat kivéve ha én beleegyeztem .


Ő meg olyan kerek perec jelenti ki hogy átjelent mintha megbeszélte volna velem és aláírtam volna.

Joga van ehhez?


Meg eleve fel se merül benne még az se hogy felállok és megyek máshova? Akár? Hogy nem törvényszerű még ha bele is megyek ideig óráig nekem itt maradni kevesebb pénzért.


2018. febr. 4. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződésben meg kell állapodni az alapbérben és ha másképp nem állapodnak meg, a foglalkoztatás az általános teljes napi munkaidőkeretbe jön létre. Mindezek azt jelentik, hogy a módosításhoz szükséges a munkavállaló beleegyezése is. Jogszabály: 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről, 45. §.
2018. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Közölted a véleményedet a munkáltatóddal?

Jövő hónap elseje amúgy is még odébb van. Jut rá idő megbeszélni, egyeztetni az álláspontokat.

2018. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

TE MIT szóltál erre?


Közölted, hogy nem egyezel bele?

Felálltál és mentél máshová?


Ha a két kérdésre nem a válasz, akkor mit akarsz?

2018. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mitől lenne joga?
2018. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mitől lenne joga-én azt nem tudom de olyan magabiztosan mondja hogy át leszek jelentve és kevesebb pénz és úgy mondja mindezt hogy fel se merül benne látszólag hogy hát mi van ha én mondom erre hogy lóf***szt?
2018. febr. 5. 09:36
 6/6 A kérdező kommentje:

"Felálltál és mentél máshová? "



Anyám.... már miért mentem volna?

Márc 1-ig marad a régi feltétel addig van egy hónap-miért mennék?

Anyám.

2018. febr. 5. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!