Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szavazhatok így április...

Hogyan szavazhatok így április 8-án?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és ez lenne az első alkalom. A politika gyakorlatilag a hobbimmá vált, így mindenképp szeretnék részt venni az áprilisi szavazáson.

Viszont van egy bökkenő. Nem Magyarországon élek, és külföldön járok iskolába már 13 éves korom óta.

(Ha valaki kérdezné, hogy mégis minek szavazok, annak jogos a kérdése, és a válasz az az, hogy szeretnék egyetem után visszaköltözni Magyarországra. Egy remélhetőleg akkor már jobb országba...)


Magyar bejelentett lakcímem az "megmaradt", szóval a választási névjegyzékben elvileg benne kell legyek.

Áprilisban pont otthon leszek, viszont nem abban a városban fogok szavazni, ahova a lakcímem szól, hanem a születési helyemen. Lehet ezt így? Esetleg jelenteni kell, hogy másik városban szavazok? Vagy hogy egyáltalán szavazhassak.


Esetleg ki kellene töltenem egy ilyen nyomatványt? (Csak erre bukkantam neten ezzel kapcsolatban)

[link]



2018. febr. 6. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelezni kell, hogy hol szeretnél szavazni és akkor ott szavazhatsz, ahol éppen tartózkodsz.
2018. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 És azt azon linken is tudom jelezni, amit találtam?
2018. febr. 6. 16:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, a link jó, ott az első "Átjelentkezéssel történő szavazással kapcsolatos kérelem" című dolgot kell kitölteni, de én a helyedben megvárnám a választási értesítőt hogy felvettek stb., és utána jelentkeznék át.
2018. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Választási értesítő? Ez nekem idegen 🤤

Azt hol küldenék? Ügyfélkapu? Mert nekem az jelenleg nincs.

Elvileg benne kell legyek a választási névjegyzékbe alapból, mert nem jelentkeztünk ki a régi lakcímünkről, nem?

2018. febr. 6. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden választópolgár kap egy értesítőt a lakóhelyére, amiben leírják hogy április 8-án országgyűlési választások lesznek, Önt felvettük a névjegyzékbe és április 8-án 6 és 19 óra között itt és itt, ezen x számú szavazókörben adhatja le szavazatát, amennyiben mozgásában korlátozott mozgóurnát kérhet stbstbstb. Ezeknek mostanában kéne megérkeznie, héten vagy a jövő hét folyamán.
2018. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kamukérdés. A Fidesz malmára akarja a kérdező hajtani a vizet, ezzel az álkérdéssel. Hogy minél többen szavazzanak azok, akik ugyanebben a cipőben járnak, amit a kérdező leírt.
2018. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan szavazhatsz a -papíron- lakóhelyed szerint.

Csak oda kell utaznod, nem nagy dolog.


"egy remélhetőleg akkor már jobb országba", te kis propagandista... Egyem a szívedet.

2018. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Végülis csak évente kétszer tudok Magyarországra látogatni, az a 800km oda-vissza utazás a bejelentett magyar lakcímem és a szülővárosom között nem is olyan nagy szám egy szavazásért, nem de? :)


A kérdés az az volt, hogy hogyan szavazhatnék a szülővárosomban (ami szintén magyarországon van), ha máshova vagyok bejelentve.

De amúgy is csak véletlen emeltem ki a kérdést, majd a linken megpróbálom elintézni.

2018. febr. 26. 16:24
 9/9 A kérdező kommentje:

"te kis propagandista... Egyem a szívedet."

Ha neked tetszik az ország jelenlegi helyzete, akkor legyél boldog. Ne szólj meg azért másokat, mert valaki ellenzéki és nem engedett a médiának és az agymosásnak.

A kannibalizmus egyébként is büntetendő :)

2018. febr. 26. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!