Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Webshopból rendeltem, hiányos...

Webshopból rendeltem, hiányos volt a csomag. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy teljesen új PS4 konzolt a ClickShop nevezetű webshopról. Meg is érkezett, hozta a futár, kifizettem, felmentem a lakásba, és kibontottam. Azonban kibontáskor vettem észre, hogy a kontroller hiányzik belőle. Hogy kilopták, vágy gyárilag fordult elő ez a hiba, azt inkább nem is akarom tudni.. Írtam nekik emailt lefotóztam a hiányt a számlával, mert telefonszám persze sehol, 1 nap múlva kaptam azt a választ, hogy

"A panasz kivizsgálásához kérjük küldje el a futárral felvett jegyzőkönyv másolatát a hiányos csomagról.". Erre természetesen irtam, hogy nem gondolhatják komolyan, hogy az utcán fogom kibontani a majdnem 100ezres konzolt, hogy vajon kiloptak-e belőle valamit. Erre kaptam a választ, hogy "utólagos reklamációt csak abban az esetben tudunk elfogadni és továbbítanunk kell a futárszolgálat felé a kártérítési ügyintézés megkezdéséhez. Ellenkező esetben bárki mondhatná, akinek pl. csak egy konzolra van szüksége, mert elromlott, hogy hiányosan kapta a terméket. Sajnos az ilyen próbálkozások előforudulnak, ezért is szükséges a jegyzőkönyv felvétele, mert a hiány tényét csak az bizonyítja."

A kérdésem az lenne, hogy tudok valamit tenni, vagy nyeljem le a majdnem 20ezres veszteséget? Köszönöm!



2018. febr. 7. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz mit tenni sajnos
2018. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelem, ami legfeljebb eszembe jutt ahova fordulhatnál segítéségért.

Egy kontroller minden PS4-hez gyárilag jár, ha új termékről van szó. Szép is lenne, ha kapásból újat kellene venni.

De az ilyen boltokat könyörgöm felejtsük már el konzolok és egyéb videójátékok vásárlása esetén, hiába olcsóak néha. Konzolvilág, Konzolokszervíze, stb. vagy tucatnyi direkt konzollal foglalkozó bolt van ahol ugyanúgy tudsz házhoz rendelni és megbízhatóbbak bármikor, mint ezek a ClickShopok.

2018. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Számitottam sok mindenre: nem érkezik meg, még sincs készleten stb, de erre azért nem. Persze, az én hibám is volt a vélemények mellett megrendelni, sajnos elég nagy akció volt a terméken.. Akkor így jártam, és végül jóval drágábban jöttem ki. Remélem arra azért van jogom, hogy vélemények formájában különböző platformokon figyelmeztessek másokat.
2018. febr. 7. 14:33
 4/8 anonim válasza:
Mit gondolsz, hányan akarták már átvágni a webshopost? Tudod mennyit szívnak a webshop-tulajdonosok a sok szemét tetű élősködő vevő miatt? Egyszer nyitnál webshopot, rögtön másképp állna a szád.
2018. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor segíthet a bizonyításban ha megtartod a csomagolást és azon van lemért súly. pl ajánlott levelet mindig grammra lemérnek, rögtön meglátszik, hogy a kontroller súlya hibádzik. Sajnos futárcég lehet nem mér grammra.
2018. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az is rengeteg embernek segített már, hogy ide megírta a sztoriját:


[link]

2018. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért ez egy külön sztorit nem érne meg. Drága négyes válaszoló. Valamilyen szinten még meg is értenélek, viszont még egy ilyen esetről se hallottam, hogy a kontroller kimaradt gyárilag a csomagból. Szóval valahogyan nincsen kedvem sajnálni a webshopot. De hajrá, akkor rendelj tőlük nyugodtan.
2018. febr. 7. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol rendeltél, milk webshop?
2018. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!