Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem valamit 13000...

Rendeltem valamit 13000 forint értékben egy webshopból Svédországból. Mit csináljak, hogy átmenjen a vámon?

Figyelt kérdés
A követési oldalon látom, hogy megállították vámon. Még nem kaptam semmit, hogy valamit el kéne küldenem, de ha lehet előbb megcsinálnám. Mit kell beküldeni, ezeket hol találom és hova kell?

2017. máj. 31. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Svédország uniós ország - tehát nincs VÁM.

"EU-n belül nincs semmilyen plusz teher egy vásárolt termékre (vám - ÁFA)"

Ha esetleg EU-n kívülről érkezik, akkor is annyira az értékhatáron van, hogy nem biztos, hogy megvámolnák.

A fent leírtak alapján, mivel nem lehet tudni, mi miatt "állt meg" (ha megállt) a csomag, ezért nem igazán tudsz tenni semmit. TÜRELEM :-)

Bocs, hogy egy furcsa hasonlattal élek: de amelyik vendégségbe nem hívtak meg, ott felesleges lemondanod a meghívást :-)

2017. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Webshopbol rendeltem és ott 22 euró a vámhatár, szóval bőven fölötte van.

Csak olvastam, hogy be kell küldeni ilyenkor pár iratot és gondoltam meg lehetne ezt gyorsabban is oldani.

2017. máj. 31. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy webshop vagy sem... Unión belül nincs vám, így nem kell neked semmit küldeni. Max annyit tehetsz, hogy felhívod őket/rájuk írsz (a vámosokat), hogy mi van már.
2017. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!