Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A büntető bírósági tárgyalások...

A büntető bírósági tárgyalások miért nyilvánosak?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt voltam egy tárgyaláson tanúként (közúti baleset okozás volt a vád) és mivel sosem voltam még bírósági tárgyaláson,hallottam,hogy mondták ott,beszélték,hogy oda bárki beűlhet mint hallgató csak szólni kell,hogy hallgatóként ment oda.

Ez nem is tudtam.

Ne történjen ilyen,csak példa. Ha én elütnék véletlen valakit és megvádolnának,hogy gondatlanságból bűnös vagyok,tárgyalás is lenne,kapnék ítéletet és a tárgyaláson én mint vádlott valamint a tanúk,sértett lenne jelen ez érthető. De ,hogy az utcáról bárki bejöhet a tárgyalásra a terembe és meghallgatni egy tárgyalást ,holott ő nem is érintett az ügyben,be sincs idézve még csak kísérni sem kísért el senkit,csak bejön megnéz egy tárgyalást,számomra meglepő lenne. Az adott ügy senkire nem tartozik ,közük sincs hozzá csak az érintettekre tartozik akik be vannak idézve,ezért hülyeség szerintem,hogy bárki számára nyilvános. Ez épp olyan,hogy van egy gyilkossági ügy és én nem ismerek senkit de csak úgy beűlnék a tárgyalására meghallgatni,megnézni holott rám nem tartozik.


Ki találta ki ezt hogy a tárgyalások nyilvánosak legyenek és miért?



2018. febr. 7. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A tárgyalás nyilvánossága az igazságszolgáltatásunk egyik alapelve.

Minden demokratikus jogállamban ez így van.


Valamint Alaptörvényben is biztosított alapjog.


Csak eljárási törvényben meghatározott esetekben korlátozható.

Meghatározott esetekben a tanú is kérheti a nyilvánosság kizárását.


Nyilvánosságot ki lehet zárni az egész tárgyalásról vagy csak egy részéről.


Ha a bíró ki is zárja a nyilvánosságot, az ítéletet akkor is nyilvánosan kell kihirdetnie.



ilyen pl. a kiskorú érdeke, vagy valamilyen titokvédelmi érdek.

2018. febr. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!