Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha még így se áll...

Mit tegyek ha még így se áll le az ex, hogy bírósági ügy lett belőle?

Figyelt kérdés
Májusba szakitottunk és nyáron feljelentettem, mert facen nyilvánosan irkált ki rólam, beleegyezésem nélkül tett ki rólam képeket, trágár szavakkal illetett, nevem konkrétan kiirta, folyamatosan lejárat, privát üzenetbe ismerőseimnek is irogatott rólam. Ezeket kinyomtattam és feljelentettem. Szeptemberbe volt tárgyalás ahol elismerte és mivel nem bocsátottam meg igy lesz még egy tárgyalás ahol már kap valami kisebb büntetést ezt mondták. Viszont azóta is folytatja. Remegő kézzel fogom már a telefonom mikor ir ki valamit megint rólam, folyton postaládát nézem mikor jön levél, hogy tárgyalás lesz. Biróságon kértem legyen már elöbb, de azt mondták annyi ügy van, hogy nem tudják elöretenni, én meg már kikészülök idegileg. Ha szépen ha csúnyán kértem nem áll le. Azt mondták ne foglalkozzak vele,magát égeti, de csak én érzem mennyire kikészit, hogy velem történik. Néha irja, hogy így szeret úgy szeret, gondolom nem.tudja feldolgozni, hogy vége. Utcán rám dudál folyton. Elegem van, kivagyok. És hiába jelentettem fel nem érdekli, bíróság meg hónapokra elhúzza. Egyáltalán ezért mit kap becsületsértésért? Ha utána is folytatja hogyan tovább?

2018. jan. 24. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Jelents fel újra és újra, hogy figyelemztetés és bírósági eljárás ellenére is tovább zaklat - ezt ugyanis az ítéletnél figyelembe veszik és súlyosabb büntetést kap.
2018. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Jelentsd a posztokat a Facebooknál és leszedik! Valószínűleg csak pénzbüntetést kap, de kitartás... Jó buta nő lehet.
2018. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
2-es : Miböl gondolod, hogy nöröl van szó??????
2018. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő. És akiről szó van egy 35 éves felnött férfi. Jelentem mindig facen és leveszik, de mindig újat ir ki. Meg mire leveszik több óra, és már csomóan látták addigra
2018. jan. 24. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Én minden ismerősnek akinek írt, írnék, hogy sajnálod, hogy ilyen helyzetbe kerültek, legyenek türelemmel, mer bíróságon van az ügy. Söt kiîrnám a falra, hogy ez a helyzet, a per jelenleg is tart, de nem bír magàval, így bocsánatot kérsz mindenkitől akinek ez kínos, akárcsak neked.
2018. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
távoltartási parancsot fog kapni, amit ha megsért akár le is csukhassák majd
2018. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
töröld magad a facebookròl!
2018. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hiába törlöm ki magam, ő még a saját oldalára azt írkál ki rólam amit akar
2018. jan. 28. 09:25
 9/13 anonim ***** válasza:
de azt meg minek nèzegeted?
2018. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Átérzem a férfi helyzetét. Ha egy feleség félrelép és gyerek lesz belőle, kapásból a férfi nevére írják, a hölgy pedig jót nevet. Mit lehet az ilyen nő ellen tenni, ha a férfi mégis szereti (nem a belső, hanem mondjuk a külső tulajdonságai miatt)? A válást csak a férfi kezdeményezésére mondanák ki a nő általi megcsalása miatt, de ő éppen nem ezt akarja. A felvetett kérdés is hasonló, abból érzem, hogy: " gondolom nem tudja feldolgozni, hogy vége". Az ilyen nő, aki úgy házasodott, hogy nem olvasta el a jogszabályt, miszerint a házasságkötéssel hűséget is vállal, nem érdemel együttérzést és a becsületsértést valószínűleg ő követte el, a férfi pedig személyiségi jog sértéssel reagált. Sok házasfél visszaél azzal, hogy a törvény a hűség megsértésére nem állított be nálunk szankciót. Bezzeg egyes kultúráknál halálra kövezik a bűnöst.
2018. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!