Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet a munkáltatóm...

Kötelezhet a munkáltatóm arra, hogy szombaton túlórában dolgozzak?

Figyelt kérdés

Hétfőtől péntekig,8 órában dolgozom két műszakban.

Ha a munkáltatóm bejelenti,hogy szombaton is kell mennem dolgozni,mindezt a sok munkára,lemaradásra hivatkozva,akkor nekem kötelességem e szombaton munkába mennem?


Megjegyzem,még próbaidőn vagyok.Eddig még nem kellett szombaton is bemennem,de ha valami programom lenne,biztosan nem mennék.


Ezért kirúghatnak a próbaidő alatt vagy után?



2018. febr. 8. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt igen, utána attól függ, hogy a szerződésedben mi áll.
2018. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is áll benne hogy menjél be akkor is sandán fognak rád nézni, ez tapasztalat.
2018. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mobbingolhatják is, amíg elmegy magától.
2018. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Törvény szerint két héttel előtte írásban kell a túlóráról értesíteni a melóst. Gyakorlatban ha olyan a cég nembtartanak meg próbaidő után ha nem túlórázól. Bár smilyen munkaerőhiány van mér ez se mindíg igaz
2018. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Csak érdekelt,mire számíthatok.

Egyébként nem jelent gondot ezen a héten mennem.Rá is érek és a plusz pénz se jön rosszul,egy hónapban 1 vagy 2 szombat még talán oké.

De ha minden héten köteleznének hogy menjek,biztos otthagynám őket.Fiatal vagyok,engem nem különösebben hat meg ha elküldenek,találok mást.


Nem értem,hogy ez miért jó bármelyik munkáltatónak is,hogy elküldenek egy olyan embert aki amúgy normálisan dolgozik,csak mert nem akar egy héten +1 napot dolgozni.

Közben meg sírnak,hogy alig akar valaki hozzájuk jelentkezni.

2018. febr. 8. 18:39
 6/19 anonim ***** válasza:
Én 12 -éve ugyanott vagyok még nem bírtak rávenni egy túlórára se
2018. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Molyember ***** válasza:
Azért, mert ha valaki kiáll magáért, és ezért elküldik, akkor a többiek nem mernek ugrálni. Egyébként nehogy azt hidd, hogy havi 1-2 szombat még belefér. Pár hónap múlva okádni fogsz még a gondolattól is, hogy a két szabadnapodból egyet bent tölts. A pénz se fog érdekelni. Életemnek egy sötét korszakában rákényszerültem egy ilyen melóra, fél év múlva leléptem. (Talán a harmadik szombatomat töltöttem bent, amikor elegem lett. Reggel még melóztam, aztán megmondtam a főnöknek, hogy elkapott a fosás, megyek haza. Többet nem túlóráztam, és nem érdekelt volna, ha ezért kirúgnak. Nem rúgtak, kicsit később találtam rendes munkát. Tudom, hogy nagy úr a pénz, meg a kényszer, de ne szúrd el a fiatal éveid, mert soha nem kapsz vissza egyetlen másodpercet sem. Keress más munkát.)
2018. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hivatalosan, írásban elrendelt túlóra megtagadása kirúgási ok, még próbaidő letelte után is. Nagyon sok helyen kell dolgozni szombaton is mostanság, úgy felpörgött a magyar ipari termelés.
2018. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem is tervezek innen nyugdíjba menni.Azért dolgozom itt,mert éppen nem volt jobb,amint tehetem megyek is.


Azért mert sok a meló mindenhol,még nem jelenti azt,hogy egyes cégek ezt jogosan használják ki túlórának.

Amennyire tudom a munka törvénykönyve szerint a túlóra elrendelését rendkívüli esemény indokolhatja.Az nem rendkívüli esemény,hogy minden szombaton túlórában dolgoztat,mert annyi megrendelést vett fel,mikor előre tudta,hogy azt csak túlórában fogja tudni teljesíteni.

Amennyire tudom ez jogellenes.

2018. febr. 8. 19:55
 10/19 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan, írásban elrendelt túlóra megtagadása kirúgási ok, még próbaidő letelte után is. "


Ekkora hülyeséget!!

Mi az, hogy hivatalosan? Egy szutyxok magáncégnél SEMMI sem történik hivatalosan. Hivatalos csak állami vagy önkormi dolog lehet.

A másik, hogy ami a munkaszerződésében van, azt köteles vállalni, mást, többet egy percig sem. Mindenki saját döntése, hogy vállal-e túlmunkát vagy sem, s ha teszi, mennyiért.

2018. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!