Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm 2 év után...

A munkáltatóm 2 év után kitalálta, hogy bankszámlára akarja utalni a fizetésem 20%-át, amennyire bejelentett. Kötelezhet, hogy nyissak bankszámlát?

Figyelt kérdés

Más pénzem nem érkezne a számlára.

Viszont sokallom a havi 2000 Ft számlavezetési díjat, amit minden bank elkér.

Megtagadhatom a bankszámlanyitást?



2016. ápr. 8. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kérheted készpénzben is a fizetésedet.
2016. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 2000 a dìj. Nekem az Erste-nèl 289 Ft, pedig nem vagyok prèmium ügyfèl.


Amùgy nem kötelezhet, viszont fel is mondhat ezèrt neked. A keszpènzes kifizetèsnek több papír munkàba kerül. Ha te egyedül ellenkezel, tesznek ròla hogy elmenj. Nàlunk ezt eljàtszottàk. 2 renitens ragaszkodott a kèszpènzeshez, kaptak 2 hètre rà egy felmondàst. Most viszont nincs szüksegük ìgy bankszàmlàra.

2016. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet. És ilyen indokkal sem bocsáthat el. Viszont mindig akad olyan ok, amire alapozhat egy felmondást.

Nem tudom, hogy a céged milyen cég...


Nálunk megkérdezték, hogy ki hogyan szeretné, és aszerint fizetnek is.

2016. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, viszont mondhatja azt, hogy akkor ezentúl a fizetésed 80%-ra, amire nem jelentett be se tarts igényt, és mehetsz panaszkodni a... oh wait, sehova sem mehetsz panaszkodni, mert hivatalosan nem is létezik az a pénz
2016. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felmerült az az opció, hogy egy közeli barátom bankszámlájára utaltathatom.

De ő meg mondta, hogy ezért őt megbüntetheti a NAV.


Így süthetem, mehetek az OTPbe számlát nyitni.

:(

2016. ápr. 13. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ennyi "sületlenséget" összehordani. :)


A NAV-nak ehhez meg mi köze van? Semmi!

Gondod akkor adódhat belőle, ha az ismerősöd tartozik az államnak, és a NAV inkasszálja a bankszámláját, mert akkor a Te pénzedet is "viszi".

Kizárólag ezért "szokta" kérni a hatóság, hogy mindenki arra a bankszámlára kérje vissza az adóját is, amelyik felett van rendelkezési jogosultsága.

Az én fizetésem az élettársam bankszámlájára jött, minek kettőt fenntartani? Azóta is élek. :)

A munkáltatónak meg semmi köze ahhoz, hogy a Tied a bankszámla, vagy sem. Ha mást állít, akkor mutassa meg hozzá a jogszabályt is. :)

2016. ápr. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már pedig a NAV-nak van köze. Az ismerőse ugyanis tett egy tényleges tulajdonosi nyilatkozatot, hogy ő a számlán található pénz gazdája. Onnantól pedig a NAV egy esetleges vizsgálatnál joggal kapargathatja, hogy a másik pénz hogy is kerül oda, ki a gazdája, miért nála van.

Még ha ki is tudja magyarázni (amire jó esély van), akkor is időt, energiát igényel a folyamat.

2016. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
... hát csak ennyi... :)
2016. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!