Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az ami nem engedélyköteles,...

Mi az ami nem engedélyköteles, de nem is légpuska? 0.22kispuska, csigás íjj? Kinőttem a csúzliból, légpuskából, gumilövedékes pedig nem pontos.

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Légpuska 7,5J alatt, számszeríj, íj, paintball vagy airsoft fegyverek. A sportlövő fegyverek tartása már szigorú feltételekhez kötött, éles lőfegyvert pedig vadászokon ( és ugye mint már említettem sportlövészeken ) kívül nagyon kevesen kapnak, de azért nem is ugyanaz a kategória mint egy 7,5J-os légpuska.
2018. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 árokpart ***** válasza:
A kispuska engedélyköteles, ne reckírozz miatta egy pillantra sem teljesen felesleges. Nagyon kevéssel erősebb csak mint egy nálunk engedélymentesen tarható komolyabb légpuska. Annyi, hogy egy nagyon pici illúziót nyújt, hogy lövés közben durranik, mert ugyen 4 grain mennyiségű lőport tartalmaz a lőszere. A légpuskák szerintem pontosabbak is főleg a jó öreg cseh Slavia-k világ életben világmárka volt. A gáz és riasztópisztolyok is nagyobb illúziót keltenek még úgy is, hogy nem lő ki semmit csak hanghatást kelt. Ezek viszont teljesen engedélymentesek. Az így ebben a formában nem igaz, hogy a gumilövedékes puskák nem pontosak. Sőt hanghatásuk a 9mm-es patronok miatt olyan mint egy éles lőfegyvernek azon felül jóval komolyabb joule torkolati energiával rendelkeznek mint a lég és kispuska. Célbalövésnél a becsapódásuk is jóval nagyobb, illetve ezeket törvényesen , teljesen szabadon otthonvédelemre is használhatod. Egyáltalán ne becsüld le a gumilövedékeseket, mert azon kívűl, hogy nem fémmagú lőszert lő ki hanem gumilövedéket hobbycélra semmivel sem rosszabb, sőt jobb mint a lég vagy kispuska. A kispuska "tiltott gyümölcs" szerintem ezért álmodozol róla, hidd el egyáltalán semmi extra a jogalkotó csak azért tiltotta be, mert puskaporral működik a lőszere. Ne várj tőle filmekből látott hatást, mert a tulajdonképpeni lőfegyverekhez sem hatásfokban és sem másban semmi köze. Ugyanilyen buta tiltás a 7,5 joule torkolati energia feletti légpuska, mert ez is engedélyköteles. Míg a gumilövedékeseknek 300-400 joule torkolati energiájuk is van.
2018. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bartal féle puska nem engedélyköteles.
2019. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!