Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédi felszólításra "elfogad...

Ügyvédi felszólításra "elfogadható" válaszreakció a megkeresett fél részéről egy Viber üzenet?

Figyelt kérdés

Ügyvéd által küldtem felszólítást egy személynek, akivel már hosszú ideje jogi huzavonában vagyok ingóságok miatt - önkényesen magáévá tette a bútoraimat a lakásban, amit bérelt tőlem. A felszólításban az volt írva, hogy engem és az ügyvédemet is levélben értesítse, hogy a leírtakra hajlandó-e vagy sem. Ma este Viberen üzenetet küldött ennek a személynek a gyereke, hogy kötélnek áll, avagy sem. Az ügyvédnek nem küldött semmiféle reagálást.


Ez hivatalos válasznak minősül így?



#törvény #ügyvéd #hivatalos #üzenet #Viber #ingóság #kiértesítés #ügyvédi felszólítás #törvényes válasz
2018. febr. 17. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az ellenérdekű félnek nincs jogi képviselője, gyakorlatilag olyan formában üzenhet Neked, ahogy csak akar.


Sem Te, sem az ügyvéded nem vagytok hatóság,így nem is várhattok el semmilyen kapcsolattartási formát.


Az, hogy a felszólításban kértétek az írásbeli választ, az egy dolog.


A másik fél ehhez formához nem köteles tartani magát.

2018. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van jogi képviselője, sokadik ember vagyok, akivel magát a lopást is eljátssza, megvan a maga híre a városban.


Ennyi erővel, ha én dobok neki egy üzenetet Skype-on hivatalos ügyben, az is rendben van, jogszerű? Ez annyira... nevetséges. Akkor a bíróságról is az ítéleteket miért nem facebookon vagy twitteren kézbesítik?

2018. febr. 17. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert ő nem bíróság. Amúgy nem az a lényeg, milyen formában, hanem hogy mit mondott.
2018. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem is ő reagált, hanem a gyereke, akihez nekem semmi közöm azon kívül, hogy a felmenője nevében ő kavarta ezt az egész... katyvaszt.
2018. febr. 17. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Emészd ezt meg, hogy nem futárral küldött pecsétes levelet, és lépj túl rajta. Nem írhatod elő neki, hogyan kommunikáljon, nem vagy te hatóság.
2018. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem is vártam mást egy magyar oldaltól, mint gúnyolódó hangnemű kis odaszúrásokat normálisan megfogalmazott válasz helyett... -.-


. Ha nektek orozná el valaki a 12 millió értékű bútoraitokat, 6 hónapon át magánál tartva őket, folyamatosan szórakozva, hogy "adja, nem adja, csak azt adja, amit ő megszab", a rendőrség elküld titeket a fenébe azzal, hogy jogosan lopott SMS-ek ellenére is, (mert ha egy SMS nem hivatalos forma, akkor a Viber biztos az) amikben kijelentette, hogy igen, ő megtartja a bútorokat magának, akkor megnézném, Ti mennyire lennétek belátóak, amikor megint csak szórakozni akar veletek szombat este és mennyire vágnátok vicces fejet a lekezelésre idegenektől. -.-

2018. febr. 17. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mire számítottál, de teljesen korret válaszokat kaptál a feltett kérdésedre. Elmondtad elsőre a történet kb 10%-át, ha ez alapján azt hitted, majd itt mindenki veled együtt fog zokogni, akkor nagyon naiv vagy.
2018. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem a 10%-ot mondtam meg taplókám, hanem a történet ide vágó részét. Vagy illesztettem volna be az önéletrajzomat, a lábméretemet, ennek a mocskos tolvajnak az önéletrajzát meg a teljes családfáját, külön figyelemmel a gyerekére, akinek nincs köze az ügyhöz, mégis ő járogat el a tolvaj nevében, mert ő úgy gondolja? Akkor kulturáltabb formában méltóztattál volna válaszolni nekem, nem akkora mellénnyel, mintha te lennél az EU vezetője?


És nem kell velem zokogni, zokogok eleget is amiatt, hogy ekkora fölényeskedő bunkók vannak ebben az országban.

2018. febr. 17. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igenis, egy jogesetnél számít az, hogy minél több tényező birtokában legyünk az ügyben résztvevő személyek kapcsán. Helyes és megalapozott döntést csak így lehet hozni.


Egyébként, ha abból indulunk ki, hogy egyes ügyeknél bizonyíték erejű lehet egy Facebook messengerről lenyomozott mondat, akkor a Viber is egy ilyen platform. Különösen akkor, ha valószínűsíthető az, hogy a kívánt személy áll a kézbesített üzenet mögött.

2018. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ügyvéd által küldtem felszólítást egy személynek,...."


"Van jogi képviselője...."



Ebben az esetben az ügyvédednek az ellenérdekű fél jogi képviselőjének kell írnia és nem közvetlenül az ellenérdekű félnek!


A másik fél ügyvédje szintén ebben a formában köteles válaszol!!!

2018. febr. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!