Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megismételt elsőfokú eljárásba...

Megismételt elsőfokú eljárásban lehet kereset-kiegészítéssel élni vagy már nem?

Figyelt kérdés

a Pp-ben nem találok erre semmit, és 2 jogászt kérdeztem meg, de egyik se biztos benne.


pedig nagyon nem mindegy most h akkor azt a kis 2 mondatocskát kell-e újratárgyalni vagy szépen ki lehet egészíteni más jogsértésekkel is? (nyilván ugyanazon témához kapcsolódva, csak pl. hogy X magatartás egy másik jogsértést is megvalósít, és erre menet közben derült fény)


ha van aki benne van a témában, mit mond rá?



2018. febr. 20. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy ne lehetne?

Elsőfokú döntés meghozataláig bármikor.


Amivel indokolsz, az már nem úúgy van.

A bíróságok nem ingyen dolgoznak, nekik a 2 x jött pénz jobb, mint az egyszeri.

2018. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi de ezt az indoklás-részt nem teljesen értem.


amúgy tudod mi a legjobb ? hogy maga a bíró is inkább arra tippel h nem lehet, hanem neki csakis szigorúan a másodfok által adott útmutatás szerint kell eljárni vagyis cakis az alapján járhat el, semmi több.


szóval most akkor ez így izgi :(

2018. febr. 20. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyék ezek!


A felperest megilleti a keresetváltoztatás joga. A keresetváltoztatáskor a kereset tartalmának, a kért bírósági döntésnek a helyébe egy új kereseti kérelem lép.


A keresetváltoztatásnak az a feltétele, hogy ugyanazon jogviszonyból származzon, mint az eredeti kereset vagy az eredeti kereset tárgyával összefüggő legyen.


A felperesnek ugyancsak van lehetősége a kereset kiterjesztésére is. Ez történhet úgy, hogy új alpereseket is perbe von, de történhet úgy is, hogy újabb igényt is érvényesít a kérelmében.

Mind a keresetváltoztatás, mind a kereset kiterjesztés az elsőfokú eljárás során lehetséges.


Az meg (első fok) addig tart, amíg a bíró itéletet nem hoz.

2018. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

józan paraszti ésszel én is így gondolom, de annyira bírom h akkor az ügyvéd helyett lén hámozzam ki, mi hogy van, merthogy ő se biztos benne, a bíró is azt mondja, majd utána néz, eszméletlen komolyan. és igen, ahogy írod, elég hülyék ezek, már sokszor elhinni se akarom, amit tapasztalok.


akiket eddig kérdeztem azt mondják h elviekben úgy lenne igen, de ha megismtételt az elsőfokú ejárás akkor már nem.


jaj anyám .-. meg vagyok én áldva rendesen, a bíró is olyan lángeszű h komolyan mondom, a 12 éves fiam jobban felfogja a per lényegét, ez meg csak úgy próbálja megérteni (de nem nagyon sikerül, ahogy tapasztalom).


Én tényleg nem értem ... ezeknek nincs valami minimális IQ-teszt vagy akármi? csak kinevezik azt annyi? mert ez így nagyon gáz, öten vannak tanúk, azoknak is kb keresztbe áll a szemük a szó szerinti butaságtól na , erre nincs más szó már.


és ezek hoznak ítéletet emberi sorsok felett ... agyrém na. és az a gáz h most oké ez az én tapasztalatom, de mástól is hallom kb ugyanezt.

2018. febr. 21. 01:03
 5/5 A kérdező kommentje:

de most őszontén, az nem gáz h elrendel 10 perc szünetet h megnézzen vmit a Pp-ben és még utána is azt mondja h nem biztos benne?

ennyi ...

2018. febr. 21. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!