Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kollégiumban mennyire lehet...

Kollégiumban mennyire lehet átkutatni a gyermekek személyes dolgait?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy szekrényét, bőröndjét stb át lehet-e kutatni, vagy lehet-e arra kényszeríteni, hogy pakolja ki.

Fiam jött haza a hétvégén, csöppet idegesen, hogy az engedélye nélkül átkutatták. Ők kutatták át, mert ő maga nem volt hajlandó.

Nem találtak nála semmit, csak ezen kicsit kiakadt. Nem is csodálom, én is abszurdnak tartom. A munkahelyemen nem kotorásznak a cuccaim között, nemhogy anno koleszosként kotorásztak volna. Tényleg megőrül ez a világ.


2018. febr. 24. 23:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor a hatályos jogszabályra hivatkozhatnátok. Igenlő válasz esetén is, mert akkor persze nem hibás a kollégium, hogy élt egy jogával. :)
2018. febr. 24. 23:06
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha pl bűncselekmény gyanúja áll fenn, miért ne kutathatnák? Nem értem, mért nem volt hajlandó megmutatni, hogy nála nincs semmi, amit keresnek. Ha ennyire nem együttműködő, menjen albérletbe.
2018. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert a fiatal kora ellenére szereti, ha emberszámba veszik, így tiszteletben tartják azt is, hogy van magánélete. És ha ismernéd és tudnád, mennyi közösségi munkát vállal, hidd el, azt mondanád, hogy együttműködő.

És nem, nem volt ilyen lehetőség. Egyik gyerek ivott és kitalálták, hogy akkor szúrópróbaszerű kutatás.

És... Most mondd azt, hogy biztonsági őrön/rendőrön kívül egy vadidegennek megmutatnád a táskádat.

Ő egy picit furán látja. Ő a pedagógusokat úgy értelmezi, hogy vadidegenek, akik elhiszik, hogy ismerik a diákjaikat. Nem feltétlenül értek vele egyet, de van benne logika.

2018. febr. 24. 23:15
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez középiskolai kollégium, ha számít.
2018. febr. 24. 23:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát eddig nem derült ki az sem, hogy ki kérte, hogy mutassa meg a cuccait és hogy miért. Házirend pl mit mond erről? Ha beköltözött oda, vállalta a betartását...
2018. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kollégiumi nevelő kérte.

A kollégiumba belépéskor egy másik házirend volt érvényben.

Utána volt egy sok helyen teljesen jó és logikus változtatás.

De ez egy olyan dolog, hogy ezzel az erővel egy változtatás után azt is be kellene tartania, hogy hátrakötött kézzel tűri, hogy a tanára pálcával veri, ha nincs rendben.

Jogban nem vagyok valami tájékozott, de szerintem a hasonlat ugyanez.

2018. febr. 24. 23:23
 7/16 A kérdező kommentje:
Jaaa, a lényeget nem mondtam. AZ új házirendben a nevelőnek joga van megkérni a tanulót, hogy személyes tárgyait mutassa meg, ez ellen pedig nem szabad ellenkezni.
2018. febr. 24. 23:23
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Akkor hol a probléma?
2018. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha félévente van a beköltözés, akkor félévente el kell fogadnia az aktuális házirendet.

Nincs jogosultságuk ehhez a nevtanároknak, mivel a szoba átkutatásával engedély nélkül férhet hozzá személyes adatokhoz. Most nem birkaszellemből mondom, de remélem nem akartok jogi útra vinni egy ilyen piti ügyet.


Ha tényleg zavar, akkor be kell menni az adott nevtanárhoz, hogy mégis mi a f@x volt ez. De az ő szempontjukból nézve sajnos máshogy nem tudnak fegyelmet tartani, ne játsszuk a hülyét.

2018. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Én azt sem értem, hogy csak azért kutatták át a diákok dolgait, mivel valamelyik diák ivott?! Mi a baj azzal ha egy 16-18 éves gyerek megiszik néhány sört? Ha esetleg drogoztak volna a kollégiumban akkor megérteném a dolgot. Ne akadjanak már fent azon, hogy valaki egyszer ivott...attól, hogy elkapták a tanárok a diákot részegen és írtak neki egy intőt, attól nem fog inni? De igen. Semmi értelme az egésznek. Visszaemlékszem még középiskolás koromba 17-19 évesen a barátaimmal egy héten legalább kétszer elmentünk kocsmába vagy bulizni. Ennek így van a rendje, fiatalkorban kell ezeket a dolgokat kiélni. Most már nem szoktam ilyen gyakran inni, maximum a focimeccs közben megiszik 2 sört hétvégente.

30F

2018. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!