Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha regisztrált álláskeresőként...

Ha regisztrált álláskeresőként vagyok nyilván tartva, de nem igényeltem segélyt és nem is vagyok rászorulva, se semmilyen támogatást, és felajánlanak munkát, akkor köteles vagyok elfogadni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem!

Nincs kmk.

2018. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagyis jobban mondva nem vagyok jogosult segélyre, mert iskolán kívüli önköltséges tanfolyami tanulmányokat fogok folytatni.
2018. febr. 25. 19:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a gyors választ :)
2018. febr. 25. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles, amúgy sem köteles senki elfogadni a felajánlott munkát, kivéve ha nem akarja, hogy töröljék a nyilvántartásból. Nyilván aki ellátást kap, annál nagyobb gond, de gond nálad is lehet, ugyanis soha nem lehet tudni, hogy mikor szorulsz mégis az ellátásra, ahhoz meg az kell, hogy benne legyél a nyilvántartásba, illetve ha olyan munkahelyre jelentkeznél, ahol a munkáltatód tudna utánad igénybe venni támogatást, akkor ha törölnek a rendszerből, nem fogja tudni ezt igénybe venni.
2018. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, mindenesetre jelzem majd a munkaügyis ügyintézőnek, hogy tudjon róla, hogy önköltséges tanulmányokat fogok folytatni, és így kedvezményesen tudnám elvégezni, utána meg egyértelműen munkába tudnék állni, bár hát igen sajnos halottam én is arról, hogy azért is törölhetnek, ha valaki nem fogadja épp el, de akkor meg az a gond, hogy munkaviszonyba lennék, így megint csak ott vagyok, ahol a part szakad, mert nem lenne meg a kedvezményem, de majd valahogy összehozom, mert nem akarok rajtuk élősködni nem arról van szó, azért sincs igényelve segély, meg korábban végeztem náluk támogatott képzést, de semmi extra.
2018. febr. 26. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!