Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pályakezdő regisztrált álláske...

Pályakezdő regisztrált álláskeresőként jogosult lehetek valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés

Júniusban diplomáztam, és sajnos még nem találtam állást, 48 helyre küldtem el a jelentkezésemet eddig, regisztráltam a munkaügyi központban, de semmi! :(

Szerencsém van a anyukámmal, hogy még megtűrnek itthon, és nem vagyok a híd alatt, de pl. az ételekből nem ehetek.

És most, hogy lejár a diákigazolványom, vennem kellene minimum egy bérletet, hogy el tudjak járni az állásinterjúkra, el kell kezdenem a diákhitelt törleszteni, 5600 Ft havonta, amit közösen éltünk fel (rezsire kellett, miután apám hirtelen munkanélküli lett), de egyedül kell visszatörlesztenem, lassan a TB-m is lejár, 6600 Ft, amit szintén fizetnem kell, mert rendszeres orvosi ellátásra szorulok a betegségeim miatt.

Ez testvérek között is 23-24.000 Ft...és akkor még nem ettem semmit a hónapban, és nem váltottam ki a gyógyszereimet.

De honnan, miből??? :(


2013. okt. 26. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
semmilyen támogatásra nem vagy jogosult + 2013. jan. 1-től már az is megszűnt, hogy munkát próbálnak neked adni :S Egyetemista lennék de nem mertem belevágni, halasztok (így jár a TB) ugyan abban a helyzetbe vagyok amiben te. Egyet tudok ajánlani tedd félre jogos elvárásodat és menj mosogatni szállodába vagy valami ilyesmi helyre mert ha ott megkeresel 80e Ft-ot akkor már jobban állsz (persze arról tegyél le, hogy bejelentenek max 4 órára). És közben meg tudod küldeni az önéletrajzokat. Sok sikert.
2013. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy igaz, hogy van ez a "segítség". Pályakezdők után 6 hónapig valami minimális pénzt kell fizetnie a munkáltatónak az államnak. De kb. ez egy nagy tasli mert 6 hónap mi és utána már nem jár (tehát kirúgnak) ? És amúgy is 4 órára jelentenek be...
2013. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hát hasonlóan kilátástalannak látom a helyzetemet.

Amíg diák voltam, simán el tudtam menni diákmunkázni, de most...Már rég félretettem az elvárásaimat, jelentkeztem már kollégiumba konyhásnak, óvodába takarítónak, de még ilyen helyekre sem vettek fel...

2013. okt. 26. 15:21
 4/19 anonim ***** válasza:

...lehet nem véletlenül pont 6 hónap a próbaidő sokhelyütt.


írtó nehéz. én is voltam pályakézdő állástalan...aztán lett munkám...ahonnan elküldtek...tehát ugyanott vagyok azzal a jelentős különbséggel hogy az önéletrejzom szakmai tapasztalatom már nem fehér folt.


amit mondok: 48 pályázat egyáltalán nem sok...

a leglesújtóbb az egészben hogy nemhogy anyukád korosztálya de még a 10 évvel idősebb korosztály sem fogja fel mennyire magára van hagyva a huszonéves korosztály.nettó befizetők vagyuk a tb miatt.mert ugye azt muszáj fizetni hiába lennél akár makkegészséges mint holmi őshüllő és hiába nincs jövedelmed. amikor tőlem behajtatták azzal érvelt a nőci hogy "hát úgy szokott lenni hogy az ilyesmit mint tb a szülő megelőlegezi" megpróbáltam elképzelni ahogyan mr. kolompár a börtönkeresményéből utalja a pént a már nagykorúvá vált Alehandrójának....

2013. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
tb-t fizeti helyetted az állam, önkormányzattól kell megigényelni! Vannak más támogatások is, de akkor szinte biztos, hogy be kell menned közmunkára...
2013. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam, hogy van ilyen lehetőség, hogy az önkormányzat átvállalja a TB-m fizetését...de erről sem mondtak semmit a munkaügyi központban. Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell elintézni? Hol, kinél, stb...
2013. okt. 26. 15:47
 7/19 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van?
2013. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
pedagógiai asszisztens (ELTE-PPK)
2013. okt. 26. 16:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. De jelentkezhetsz közmunkára.
2013. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Más. Szociális helyzetedre hivatkozva esetleg próbáld meg a rendszeres szociális segélyt (ezenfelül egyszeri gyógyszersegély etc.).


Emellett regisztrálj a munkaügyiben (ha ez megvan bocsi), X (1 év?) idő elteltével a Tb.-t (a havi 6600 - jövőre 6810) fizetik, illetve foglalkoztatást helyettesítő támogatást igényelhetsz (2 év).


Mindenesetre sok sikert...

2013. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!