Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonmegosztás, hogy működik?...

Vagyonmegosztás, hogy működik? Külföldön élünk, elváltunk. Kizárólagos felügyeleti jogom van a gyerekem felett. Magyarországon van egy családi házunk, illetve itt egy autó magyar rendszámmal, amit közösen vettünk. Többi lent.

Figyelt kérdés
A probléma,hogy a házra a hitelt egyedül vette fel,a szüleim és én vagyunk a kezesek,illetve a szüleim házán van a jelzálog. Az a gond, hogy közösen fizetjük a részleteket,de állandóan fenyeget,ha pl az autóból kérem a részem,vagy olyant mondok ami neki nem tetszik,ő nem fogja fizetni tovàbb a részletek felét. Mit tudok tenni?

2018. márc. 2. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve. Most hallottam erről a vagyonmegosztásról. Hogy működik? Mennybe kerül,ha beadom? Ez megoldás lehet? A kocsit is beadhatom? A ház 4éve lakatlan,sokat romlott az állapota, nem ér annyit messze sem amennyiért vettük,félek hogy ő viszont nem megy bele, hogy a jelenlegi árában legyen beadva. 15hónapja vagyunk külön,a vàlást 5hete mondták ki. Több mint 1év kellett,mert nem írt alá semmit. A kocsit azóta is használja. Kiegyeztünk egymàs között egy összegben,amiből ő csak 100€-t fizetett ki.
2018. márc. 2. 15:15
 2/7 anonim válasza:
45%
Mit tudnál tenni? Nyelsz egyet.
2018. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt miért itt kérdezed, ráadásul semmi konkrétumot nem írsz.


Zürich kantonban kb. tudom, hogy működik, de már csak ha átmegyek kettővel odébb, tuti totál más a szabályozása.

2018. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon lesz a per. A ház ott van,az autót ott vettük,magyar rendszámos. Milyen konkrétum kellene még?Amúgy olyanokhoz szól a kérdésem,akik átmentek ilyen peren már. Annyi mindent hallottam, hogy esetleg a házat felbecsülik és utána árverezésre kerül a felbecsült ár 90%-án(kiinduló árként). Illetve mennyi egy ilyen per indítása. Ezért lennék olyanok hozzászólására kíváncsi,akik átmentek hasonló dolgon.
2018. márc. 2. 17:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ahogy hazajutok,ügyvéddel is beszélek. De addig is miért ne érdeklődhetnék itt???? Talán ez lenne az oldal lényege vagy tévedek? Volt olyan mikor egy ismerősömnek egy kedves ügyvédnő válaszolt itt és igaza lett.
2018. márc. 2. 17:06
 6/7 A kérdező kommentje:
*beadva=eladva
2018. márc. 2. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak a lényeg hiányzik. Milyen tulajdoni arányok szerepelnek az iratokban (ingatlan-nyilvántartás és hasonlók)?

Hitel pedig a vagyonközösség alatt lett felvéve? Ha igen, akkor az közös, akár csak az abból vett dolgok. Hiába csak az egyik fél nevén van. Kifejezett tiltakozás ellenére felvett hitel különvagyon lenne, de mivel ti vagytok a kezesek, így ez aligha áll fenn.

Polgári perben követelheted a részed, ha nincs bejegyezve. Megjegyzem tulajdoni igényed lehet, nem pénzbeli.


Közös tulajdon megszüntetése már másik történet. Saját részeddel bármikor azt kezdesz, amit csak akarsz. Árverezés általában csak a legutolsó lehetőség, mivel erősen veszteséges, de ingatlantól függően vannak más opciók is.

2018. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!