Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kéne magyarországon...

Hogy kéne magyarországon házat, vagy akár autót venni, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, 2 hónapja költöztem el otthonról, és ugyszint 2 hónapja dolgozom "rendesen" (előtte fősuli + 5x4 órát voltam) jelenleg nettó 200-240-et keresek havonta (teljesitmény függő) és most hogy önálló vagyok, kezdtem el számolgatni kicsit, mi mennyibe kerül, mit mennyi idő félretenni. ebben a hónapban csupán 60e-t tudtam félre rakni, ami kicsit aggaszt. hogy kéne ebben az országban, ilyen alacsony fizetés mellett bármit is venni, ami több mint 1 millió? kis számolással kijön, hogy ha venni akarnék egy használt autót, - maradjuk az 1m összegnél - 16 hónapig kéne rá spórolnom. ti, és másik hogy csinálják? nyilván aki havi n.700-at keres annak könnyebb, de én ahogy elnézem, az átlag magyar emberek fizetése még ennek a felét sem éri el. jelenleg egy albérletben lakom, ami havi 75, és a rezsin és neten kivül semmire nem kell költenem (se hitel se gyerek se tartozás, csak az alapvető dolgok, közlekedés, étel, ital, stb)


szóval röviden a kérdés. hogy lehet magyarországon felépiteni egy életet, anélkül hogy külföldön dolgoznánk, vagy hitelt vennénk fel?



2017. júl. 3. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

De mièrz akarsz hàzat venni? Nyugaton is albèrletben laktak az emberek, ha huszon èvesen lakàsr vennènek nyöghetnèk a Hitelt egész èletükbe?

Amùgy bèrelh egy Szobàt csak vagy egy lakàst valaki màssal Nyugat Europaban is igy èlnek a fiatalok,külnben ők se tudnànak a nagyobb vàrosokban fèlre rakni ahol az ingatlanàrak az egekbe ernek

2017. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Szerinted hogy csinálják? Hajtanak, spórolnak. És ha te havi 60 - at félreteszel, 240 - et keresel, az egész jó. Az autót sem megvenni nehéz, hanem majd fenntartani, biztosítás, üzemanyag, alkalmi javítások stb.


Nyilván ha lesz tapasztalatod, találsz még jobb állást, de el kell keserítselek: ha megnősülsz és gyerekeid lesznek, akkor jön az igazi centizgetés. Majd mikor megöregszenek a szüleid és hordhatod őket maszek dokihoz, ápolót fizetni, mert te nem érsz rá mellettük lenni stb.


Próbálj jól kereső feleséget találni, 2 x 200 - 240 az már elég szép, de majd meglátod, házat, kocsit abból sem veszel egyik napról a másikra.

2017. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
a kérdés második felében le van irva, hogy jelenleg albérletben lakom. azért szeretnék házat venni, mert nekem ez a keleteurópai nyomorgás nem jön be. nem is azt irtam, hogy holnap akarok házat venni, de ha 1 millióra majdnem másfél évet kell spórolni, akkor egy 30-40 milliós kisebb házat kb nyugdijas korodra tudsz megvenni. és hogy miért akarok? hogy megfelelő jövőt tudjak biztositani a leendő gyermekeimnek, továbbá szeretnék kertet is, ugyanis egy négyemeletesben nem túl jó ötlet háziállatot tartani.
2017. júl. 3. 11:58
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

Kezdjük ott, hogy muszáj neked úgymond "önállónak" lenni? Tehát most alaphangon kidobsz 100 ezret azért, hogy "önálló" legyél, gratulálok. Én még 28 évesen is otthon laktam épp azért, hogy ne havi hajigáljam ki a pénzem felé az ablakon.


Továbbá miért is akarsz kocsit? Szükséged is van rá vagy csak menőzni akarsz vele, hogy neked is van egy 15 éves használt bömbösöd és tudod pörgetni a slusszkulcsot? Akinek ugyanis föltétlen kell a kocsi az nem egymillós gépben gondolkodik, kpasz már 3-400 ezerért is, igen ütött-kopott, igen csak egy Suzuki vagy Opel max egy öreg Skoda de autó, abból kiindulva, hogy neked egymillánál kezdődik a kocsi számodra csak státuszszimbólum.

2017. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

"megfelelő jövőt tudjak biztositani a leendő gyermekeimnek,"


Igen mert az albiba született gyerek az alapból selejt...

2017. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

ott van berki krisztian

van egy budai luxuslakasa 4 autoja es sosem dolgozott kulfoldon

kerdezd meg tole hogyan csinalta

2017. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Magyarországon? Sehogy. :D
2017. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

azért aakrtam önállósodni, mert egyrészt szerintem ez alapvető, hogy valaki 20+ különköltözik, továbbá este 10-ig dolgozom, szüleim pedig akkor fekszenek. szerintem ezt nem kell kifejteni hogy miért probléma, de otthon kb élni sem tudtam, mert mindig zavartam valakit. most jó, akkor csinálok azt, amit akarok, mert nem zavar senkit. magamrafőztem régen is, és este elég macera volt, nem egyszer ébresztettem fel szüleimet. a másik meg a szociális élet, nem szivesen voltam otthon együtt senkivel úgy, hogy kb suttogva lehet csak beszélgetni, (meg mást csinálni). otthoni házban nem volt túl jó a hangszigetelés, szobám szüleim szobája mellett volt, igy zenehallgatás, filmnézés kilőve.


autót azért nem akarok 1m alatt venni, mert többet kell rákölteni az első évben, mint amennyibe kerül, és "ütött-kopott" autót sem akarok. nem státusz, csak igényesség. hogy mire használnám? jelenleg gyalog vagy tömegközlekedéssel járok mindenhova, és kicsit időpazarlás, hogy két naponta boltba járok, mert nem tudok sok dolgot venni, mert nem tudom hazavinni. a másik meg hogy ha pl el akarok menni valahova, balatonra, bányatóra, vagy csak egyet kirándulni, buszhoz, menetrendhez, állomásokhoz vagyok kötve, minden 2-3x annyi idő, és az indulás is kötött, nem is beszélve a katasztrófális magyar menetrendekről, amikor sokszor 9-10 órakor megy az utolsó vonat/busz, az első meg reggel.

2017. júl. 3. 12:13
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél saját lakást akkor szerintem érdemesebb lenne hitelt felvenni. Fogd fel úgy hogy amit most albérletre fizetsz, ezután a hitelt törleszted vele, azzal a különbséggel hogy a hitelnek egyszer vége lesz és tiéd lesz a lakás.
2017. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

"Én még 28 évesen is otthon laktam épp azért, hogy ne havi hajigáljam ki a pénzem felé az ablakon. "


értem magadból indulsz ki

én is magamból fogok


300km re van az otthonom és az ország másik felén kaptam csak munkát

szerinted lehet napi 300kmet ingázni?

nem mindenki bp és környékén született ezt ne felejtsd el

2017. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!