Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Származhat belőle bármi bajom?

Származhat belőle bármi bajom?

Figyelt kérdés
2 hete a baratnőm talált egy telefont és oda adta nekem mert ooo félt le adni a rendőrségen le adni és itt volt nálam én nem tudtam le adni meg mert nem volt idom és volt nálunk egy házibuli és eltűnt a telefon nekem ebből származhat bármi bajom ? valaki segítsen nagyon ideges vagyok

2018. márc. 5. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Te fogyatékos vagy amúgy?
2018. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

"2 hete a baratnőm talált egy telefont"

"nekem ebből származhat bármi bajom ? "


Igen. Talált tárgyat 8 napon belül kell leadni a jegyzőnek. (jelen esetben a rendőrség is jó megoldás lett volna)

Duplán lopott telefonnak minősül: egyszer Te "engedély nélkül magadnál tartottad" (jogtalan birtoklás), másrészt Tőled is ellopták.

Amennyiben bejelentették a rendőrségen a lopást, úgy rátalálhat a rendőrség (ma már helyzetkijelzés is van a telefonokon) és büntetőper lehet belőle. Súlyossága a telefon értékétől is függ: 50 ezer ft alatt szabálysértés (bár szerintem a lopás ténye akkor is fennáll).

2018. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lopott talált és 8 napon belül kell le adni de nem volt időm valaki nyugtasson meg én törvény tisztelő vagyok és le akartam adni de eltűnt itthonról most mit tegyek mi lenne a normális ?
2018. márc. 5. 10:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Most már semmit sem tudsz tenni.

Máskor, ha ennyire nincs időd (amit kétlek) akkor egyszerűen hagyjátok ott, ahol megláttátok és ne vegyétek magatokhoz, ha találtok valamit.

Egyébként nem lehet, hogy a barátnőd lopta?

2018. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy otthonról el tud tünni (pl. véletlenül a szemétbe kerül, kiesik az ablakon a tizedikről), meg el is lophatta valamelyik vendéged. Vagy véletlenül magázo vette, s még nem vette észre.

Őket kérdezted már? Ha megtörtnént és nemleges választ kapsz mindenkitől, akkor feljelentést tehetsz ismeretlen tettes ellen.

Leírod, elmondod mindazt, amit nekünk is.

Két eset lehet:

- kinevetnek;

- foglalkoznak a dologgal.


Roppant kellemetlen, de ha a rendőrök találnak rád, akkor méginkább az. Akkor már nehéz kimagyarázni.

2018. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cementeket megyek a rendőrségre és mindent elmondok és majd ők utánanyomoznak minden erőmmel azon leszek hogy a jogos tulajdonosához vissza kerüljön a telefon
2018. márc. 5. 10:45
 7/12 A kérdező kommentje:
hozászolásokat *
2018. márc. 5. 10:46
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg meg találnám valakinél az aki elvitte a telefont és le adom akkor nem lesz gond igaz??
2018. márc. 5. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Vagy egyszerűen letagadod az egészet, te nem láttál semmilyen telefont, a barátnőd nem adott neked semmit. Ügy lezárva.
2018. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló félrevezet téged. Ezt írja:


"Te "engedély nélkül magadnál tartottad" (jogtalan birtoklás)"


Ez nevetséges, mert ezzel az erővel a talált tárgyaktól az utcákon lépni sem lehetne, ha mindenki jogkövető állampolgárr lenne.

Kitől is lehetne engedélyt kérni egy elveszített telefon, vagy kulcs esetében? Hah..


Neked ebből semmi bajod nem lehet, hiszen a telefont te nem tulajdonítottad el, a felelős őrzés szabályai lennének irányadók, de a rendőrség ezzel sem foglalkozik. A lényeg, te nem vétettél!

2018. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!