Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 7-es adószámom van, de már...

7-es adószámom van, de már évek óta nem adok számlát, nem származik jövedelmem belőle. Így kb.2006 óta nem is nyilatkoztam. Származhat belőle problémám ebből? Érdemes lenne visszaadni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 17:48
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:
Szerintem mindenképpen, mert ha van egy élő adószámod, akkor szabálysértést követsz el, ha nem adsz be vállalkozói adóbevallást. Ezért bírságot is szabhatnak ki, bár nem tudom, hogy ha nincs bevételed (tehát nem károsítottál meg senkit), akkor mekkora is lenne a bírság.
2013. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nem vállalkozói adószám.
2013. jan. 27. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért származna? Ha nincs adóköteles jövedelmed, akkor nincs is mit bevallani. Ezt az adóhatóság is így fogja fel.

Ha nem folytatod azt a tevékenységet, amire kérted az adószámot, és várhatóan nem is fogod, akkor add vissza és kész. Nem is tudom, hogy minek vártál vele ennyi ideig:)

2013. jan. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!