Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag léphet valamit bármely...

Jogilag léphet valamit bármelyikünk?

Figyelt kérdés

Tegnap egy zárt furgonnal tolatás közben nekimentem egy faszerkezetű virágcserépnek ami az utcán volt kint.

Teljesen összetört, kiömlött a föld is belőle.(egy hely volt, nagy autóval voltam örültem,hogy megtaláltam a helyet, figyelmetlen voltam, és a tükörben nem láttam,hogy ott van, előtte meg nem néztem szét)


A kocsinak nem lett baja, valamennyire lábbal összehúztam a földet, meg egy helyre raktam a törmeléket, és mint aki jól végezte dolgát mentem haza.


Másnap egy öregasszony fogadott,hogy az az ő cserepe volt, és hogy hatalmas anyagi kárt okoztam neki, feljelent ha nem fizetek.

Mert ő látta,hogy én voltam.


Bő 10 éve nagyanyám kirakott egy kőtömböt a ház elé, mert földút volt az utcájuk, és mindenki felment a járdára féloldalasan, kímélve az autója futóművét.

Éjszaka valaki nem látta a követ, és széttörte rajta a kocsiját.

Nagyanyámat büntették meg, mert hogy nem volt joga közterületen elhelyezni azt a követ, és hogy balesetveszélyes.


Bullshitnek tartom, de ha van ilyen akkor én is élnék a lehetőséggel, mert szerintem nem lett volna helye annak a cserépnek ott ahová az öreg kirakta.

Bár ha nem tud feljelenteni akkor nem izgat, csak eszembe sincs kifizetni azt az ótvar szar ládáját.


2018. márc. 10. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan hol volt az a láda? Az úttesten? Padkán, járdán?
2018. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A járdán.(járda szélén)
2018. márc. 10. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes eset. Magánvéleményem az, hogy nem szabályos csak úgy kitenni a ládát (akadályozva akár tolatást, akár kerékpározást, akár gyalogos forgalmat), viszont ettől te még kárt okoztál neki, amit figyelmes vezetésséel elkerülhettél volna. Tehát elvileg jogosan követelőzik. De te meg mondhatod neki, hogy a ládája meg kárt okzott a kocsiban, és ha erőlködik, akkor ti is érvényesítitek a kárt, inkább vigye onnan a francos ládáját örökre. Lehet, hogy az odaparkoló autók ellen akar védekezni?
2018. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

El kell hajtani az öregasszonyt.


Amit tett, azzal megsértette a közlekedés biztonságát és nyilván nem volt közterület foglalási engedélye sem.

Ha lett volna, akkor is, ki kellett volna világítania a ládát.


Közterületen senki nem tárolhatja a tulajdonát, csak engedéllyel, jobbára díjfizetés ellenében.

2018. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyivel tolattál, hogy így összetört ? Mennyu skar a némi
2018. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lassan tolattam, csak nem volt nagy hangja annak a szarnak amikor hozzáért a kocsi, és a 2,5 tonna erősebbnek bizonyult.

Az egyik sarkát kaptam el, és az minden irányba szétnyomta a ládát.

2018. márc. 11. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!