Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 9 (! ) éves Máv büntetést...

9 (! ) éves Máv büntetést akarnak most behajtani rajtam, nem kellett volna már rég elévülnie?

Figyelt kérdés
2009. szeptemberi büntetést akarnak végrehajtani most, amikor volt bérletem, de az akkori barátomnak vettem egy 90 %-os kísérő jegyet a fogyatákossági kártyámmal. A kártya éppen le volt járva, de mivel születésemtől fogva állandó, nem javuló fogyatékosságom van, így a következőre vártam, ami meg is jött 3 nappal az eset után. Azóta is van ilyen kártyám, életem végéig jogosult leszek rá. Most jött egy csekk, hogy fizessek be 14 ezer forintot, a 2009-es eset után. Eddig semmit nem kaptam. 9 év után műr bőven elévült az eset, nem?

2018. márc. 13. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem
2018. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
5 év alatt elévül, ha korábban nem küldtek felszólítást, akkor már elévült.
2018. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Válaszolj rá, hogy eddig semmilyen jelzést nem kaptál erről (ha valóban így van). És persze azt is megkifogásolhatod, hogy egyáltalán miért kaptál büntetést, amikor jogosult vagy ilyen kísérőjegyet venni.
2018. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem évült el. Be kell fizetned.
2018. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A követelés nyilván elévült. Azonban nem jelenti azt, hogy nem behajtható.

Ahhoz, hogy a behajtás ne történhessen meg, ellentmondással kell élni, az ügy bíróság elé kerül és a bíró mondja ki a követelés behajthatatlanságát.


Ha nem élsz ellentmondással (erre 15 napot van és ez a határidő jogvesztő!), akkor a követelés behajtható lesz.

2018. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ugyanazokat az infokat találtam neten, mint amit te írtál, kedves utolsó válaszoló. Úgyhogy kapnak tőlem egy ajánlott tértivevényes levelet.
2018. márc. 13. 16:51
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Az elévülés NEM automatikus! Explicit hivatkozni kell rá.
2018. márc. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Mávnak büntetése nincsen csak pótdijja :)))))
2018. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

A Máv nem büntet ha nem Pótdijjat számit fel mert elégtelen/érvénytelen volt a jegyed!

Kedvezményre való jogosultságod igazolványod le volt járva!

Valószinüleg akkor katál a jegyvizsgálotol egy pótdijfizetésre valo felszolitást igazolást ...

2018. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!