Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben bevezetnék a...

Amennyiben bevezetnék a katonaságot (tudom kevés esély rá) mi lenne ha megtagadnám a bevonulást?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy ilyen országban mint pl Magyarország, ahol nincs diktatúra (Nem vagyok Orbán párti nyugi, de ez mégsem Észak Korea) ha bevezetnék, valaki megtagadja, a törvény büntetheti? Bármivel?


A kérdést mellesleg azért tettem fel, mert egy tanárom ma erről beszélt, hogy be kellene vezetni. Őszerinte akár életfogytiglani börtönbüntetést is kaphatna az aki megtagadná, mert ezt csak az adott ország szabályozza.


Nyugodtan mondja rám bárki hogy hazaáruló hogy nem "szolgálnám" a hazámat, én akkor sem vennék részt egy háborúban.


2018. márc. 14. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg csak azon múlik, hogy mennyire vennék szigorúan.

Azt meg nem tudhatjuk.

2018. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És kérlek a kérdésre válaszoljatok, tudom hogy aki régen volt katona, az tiszta szívéből szeretné hogy a mostani fiatalok is szívjanak egy jó nagyot, de kérlek a kérdésre...
2018. márc. 14. 15:18
 3/17 A kérdező kommentje:

# 1/2


Tehát ha pl halálbüntetést vennének törvénybe érte, simán kivégezhetnének bárkit?

2018. márc. 14. 15:18
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló időtartamú börtönbüntetés, tehát nem érné meg megtagadni, maximum ha tényleg háború van és hullanak az emberek.
2018. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Amit hirtelen találtam neked:

[link]

2018. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

békeidőben: Az a hadköteles, aki katonai szolgálatának teljesítését megtagadja, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő


háborús helyzetben: kivégzés.

2018. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Törvénybe foglalnák hogy fegyvertelen polgári szolgálatra mehetnének akik nem lesznek katonák . Háború esetén határ lezárva , alapból minden 18 éves eü alkalmas köteles harcolni . Börtön parancs megtagadásért szökésért árulásért jár . Kémkedésért fegyveres dezertálásért simán kivégezhetnek .
2018. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha pl halálbüntetést vennének törvénybe érte, simán kivégezhetnének bárkit?"


Hajszál pontosan így van. Ha azt iktatnák törvénybe, akkor azt kapnál.

2018. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
A rabszolga ha nem végzi a dolgát, akkor általában elzárással büntetik.
2018. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
... vagy veréssel, kivégzéssel.
2018. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!