Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2018. márc. Horvátországi...

Yaba kérdése:

2018. márc. Horvátországi fizetési felszólítás kaptam miszerint 2013. 04. horvátországi városában nem fizetem parkolásért! A jelzet évben nem voltam a horvátoknál! Mi a teendő? Ha peré alakul az ügy hol lesz esetlegesen a tárgyalás?

Figyelt kérdés
Segítségkén ez az oldalt adták ttp://koszegilaw.hu/parkolas#kerdes10
2018. márc. 15. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
mondjuk, ellentmondasz
2018. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elso jol irja, viszont annyit azert hozzatennek, hogy ez meg "csak" egy felszolitas, hacsak nem kozjegyzo kuldte, de ebben az utobbi esetben a levelben felhivjak a figyelmedet, hogy amennyiben vitatod, akkor hogyan és meddig mondhatsz ellent.


Mivel azt irod, hogy ez egy ugyved altal irt level, igy ennek most ugyan nincs meg kovetkezmenye, de mindenkepp kuldj egy levelet az ugyvednek, hogy a kovetelest mind jogalapjaban, mind osszegszerusegeben vitatod, tekintettel arra, hogy a fenti idopontban nem tartozkodtal Horvatorszag teruleten.


Ez azert is fontos, mert EU FMH-t (fizetesi meghagyasos eljarast) csak nem vitatott koveteles tekinteteben lehet inditani. Tehat az ugyved latni fogja, hogy itt bizony pert kell inditani, es az lenyegesen tobb maceraval jar, igy nem biztos, hogy a megbizo akarni fogja ezt a pert.

2018. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Bocsi, az irasbol nem derul ki a kuldo, csak en felteteleztem, hogy az ugyved irta...
2018. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy horvát ügyvéd által irt (megfélemlítő levél) fizetési felszólítás!Természetesen ellentmondással éltem. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg peré alakul az ügy, magát a tárgyalást, hol kell megtartani?(én úgy tudom, hogy külön megállapodás nélkül az alperes lakhelye szerinti illetékes bíróság, de ugye nem tudom a Horvát parkolási társaság üzletszabályzata mit ír e tekintetben, bár én ugye vitatom, hogy bármilyen jogviszony létrejött volna közötünk)
2018. márc. 16. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!