Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy tiltott önkényuralmi...

Ha egy tiltott önkényuralmi jelképet kicsit megváltoztatok, és azt terjesztem vagy közszemlére teszem, akkor azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Például középen ketté vágom a horogkeresztet és két részben mutatom be, az egyiket fél méterre a másiktól.


Vagy a vörös csillag kb. 20%-át kékre festem.

Vagy nem ötágú vörös csillagot mutatok be, hanem 7 ágút.



2018. márc. 20. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Az elmebetegség büntethetőséget kizáró ok. Így te azt festesz és viselsz, amit csak akarsz.
2018. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
nem.
2018. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Hogy miért büntethetnek meg, azt pár ezzel kapcsolatos sor elolvasása után pontosan tudhatod. Hogy azonban miféle belső gondolatvilágot takar az ilyesmi, az egy más kérdés, és annak vannak következményei. Nem jogi értelemben.
2018. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudom, nem mérvadó, de annak idején a Bácsfi Diána féle hungarista mozgalom (emlékszik még valaki rájuk?) is ezzel próbálkozott, hogy egy erősen eltorzított nyilaskeresztet használt a plakátokon, mégis betiltották azt is.
2018. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ma már ha magát az önkényuralmi jelképet használod, önmagában azért se fognak megbüntetni.


Az Országgyűlés a kérdést a 2013. évi XLVIII. törvénnyel szabályozta újra, amiben a korábbinál szűkebb körre vonatkozó tilalmat állított fel. Már nem elég az önkényuralmi jelképek puszta használata a bűncselekmény elkövetéséhez, annak a köznyugalom megzavarására alkalmas – különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő – módon kell megtörténnie.

2018. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy büntetnek. A tiltott önkényuralmi jelkép vörös csillagot átszabták, vörös szegfűt csináltak belőle - szabási hulladék nélkül. Meg lettek érte büntetve? Nem.
2018. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig azt hittem, hogy a szeghez kalapács kell, a fűhöz meg sarló.
2018. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 - és lehet folytatni a sort: a kommunista megtorláshoz bitó, ...
2018. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!