Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek hogy ne örököljem...

Stewie200 kérdése:

Mit tegyek hogy ne örököljem a több milliós tartozását? Öröklésről lemondás elegendő?

Figyelt kérdés

Segitséget szeretnék kérni! (Hibákért elnézèst telefonrol írok)

A sztori röviden: A vér szerinti apámmal sosem voltam jóba, ő nem is akart engem és én se tartom vele a kapcsolatot. Egy szélhámos munkakerülő és én ezt szégyellem is, nem régiben felvettem a nevelőapám vezetéknevét aki gyerekkorom óta nevelt.

A vérszerinti apám és családja mindig is szerettek fűnek-fának tartozni, öregapám szinte egész életében hitelre vásárolt mindent, az utolsó éveiben még az üzemanyagot is hitelre vette, 3 drága autót is....ezeket halála után azonnal lefoglalták és elvileg a házat is amiben laktak. Így is többmilliós adosság maradt ami a nagybátyám nyakába (sajnos 4 éve öngyilkos lett, ő volt az egyetlen normalis a csaladban) es a vérszerinti apám nyakába szakadt. Van egy 3. Bátyjuk aki igazából titkolt rokon (eldobták maguktól) ő furcsa módon semmi adósságot nem örökölt. Persze ez a marha most nem hogy próbálná rendezni az adósságot de ugyanazt csinálja mint az öregapám, hitelt hitelre halmoz, nem dolgozik, lopkod ..és büszke minderre miközben a 8 általánost se járta ki!!... és az egy dolog hogy rajtam kívül lett 2 gyereke, ha ez az ember meghal akkora adósságot fogok örökölni hogy még az unokáim is fizethetik, miközben közöm nincs hozzájuk, csak papiron a "családom".

Kérdés: mit tegyek hogy ebből az adósságból semmit ne kapjak a nyakamba?! Most csinálom a 2.szakmám, leérettségiztem, a nyarakat végigdolgozom 17 éves korom óta és készülök jövőre külföldi munkát vállalni.... de milliós tartozásokat örökolni nem!

Mit tegyek, mi a módja az elkerülésnek? Kihez kell fordulni?



2018. márc. 21. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag adósságot nem lehet örökölni, csak akkor, ha vagyont is örökölsz. Lemondhatsz az öröklésről, ez esetben az adósságot sem kell megfizetned, de a vagyont sem kapod meg, az a hitelezőké lesz. Ne aggódj.
2018. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki tárgyaláson -addig nincs dolgod az üggyel- le kell mondani az örökségről!

Ehhez jogod van!

2018. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Reménykedj benne, hogy nem a házra terhelik rá az adósságot. Arra terhelik akkor semmit, mivel nem tudom érvénybe lépett-e már, de házról nem lehet majd lemondani. Nem pletyka alapján mondom ezt, ismerem a polgármesterihivatalban dolgozókat, az egyiküknek mondták ezt ASP képzésen, hogy ez a változás lesz majd az ASP rendszerben.

Így hiába nem tartod vele a kapcsolatot, a házról nem tudsz lemondani legyen rajta bármennyi tartozás is. Bankok kihisztizték maguknak ezt, mivel minden házról egyből lemondtak az örökösök, amin tartozás volt.

2018. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van.

1. Örökségről lemondás. Ezt még az örökhagyó ÉLETÉBEN, a vele kötött szerződés útján lehet megtenni. Ez esetben meg sem kell jelenned a hagyatéki tárgyaláson.

2. Örökség visszautasítása. Ezt az örökség megnyílása (azaz az örökhagyó halála) után teheted meg.

[link]

2018. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ha már most, a halála elött le szeretnék mondani minden örökségröl, ahhoz valóban kell az apám jelenlète és aláírása a lemondásnál? (Ezt már ismerös mondta ma, de elèg lehetetlennek találom) Mert akkor ugrott az egész, kicsapná a balhét és még kèpes lenne másokat is belevonni.

2018. márc. 21. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan VELE kell szerződést kötnöd.

Egyébként miért balhézna, pláne, ha van 2 másik örökös? Csak tartozást nem lehet örökölni, a meglévő adósságok csak a pozitív hagyaték erejéig behajthatók, vagyis legrosszabb esetben senki nem örököl semmit. Ha netán bármi kis plusz marad az adósságok kifizetése után, az viszont a két szeretett ivadékának jut.

2018. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De epp ezaz hogy nekem ettől a semmirekellő embertől SEMMI nem kell. Az se érdekelne ha közben lottó ötöst nyerne. De ha bele kell vonni őt is akkor ebből nem lesz semmi...Valami nagy szerencse kéne hogy meg tudjam magam szedni aztán az kihúzna a sz++ból.
2018. márc. 21. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
A halála után is visszautasíthatod az örökséget. Még egyszer hangsúlyozom, csak adósságot semmiképp nem örökölsz, az nem fordulhat elő, hogy neked kell a saját pénzedből bármit kifizetned. Feltéve persze, hogy nem vagy adóstársa vagy kezese. Ha semmi ilyesmit nem írtál alá, akkor nincs miért aggódnod.
2018. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, még visszautasíthado, de leírom megint: nem sokára bevezetik az új törvényeket, miszerint adósággal terhelt ház örökléséről nem lehet lemondani. Ha az apja a házra vett fel vagy vesz fel egy csomó hitelt, akkor az örökösök nem mondhatnak majd le a házról és utána nekik kell törleszteni az adósságot.
2018. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne rémhíreket gyártani, utolsó.
2018. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!