Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Devizahitel örökségről le...

Devizahitel örökségről le lehet mondani?

Figyelt kérdés

Anyáméknak van 2 hitele. Egyik 10 milka, másikat nem tudom pontosan, de az kicsivel több, mint 10 milka. Szóval összesen van valamivel több mint 20 millió forint(egyszóval egy valag pénz) hitel a fején.

Ma véletlenül hallottam egy telefonbeszélgetést, amiben anyu elpanaszolta valakinek, hogy havonta háromszor fizet. Ebből azt gondolom, hogy az észlény még egy hitelt felvett, mert egy hitelt havonta kell fizetni, ergo háromszori fizetés az három hitel.


Kezdek anyuéktól egyre jobban félni, mert később nem akarok a teljes magyar államadósság feléve a vállamon élni. Attól félek, hogy a hiteleket is lehet örökölni.

-Hitelt lehet örökölni?

-Ha igen, valahogy ki tudok bújni az öröklés alól, ha nagy a baj?

-Esetleg le lehet róla mondani, hogy én nem akarok örökölni?

-Vagy majd inkább meneküljek el valahova Szibériába, egy kis kunyhóba, ahol az isten sem talál meg?


A hitelekhez tartozik egy szép ház is, ami nem tudom mennyit ér. Elvileg többet ér, mint a hitelek, de nem értek hozzá. A házról nem szeretnék majd lemondani, ha lehet. A hitelektől is csak azért félek, mert az életben nem fogok havi 400 ezret keresni, hogy egy minimálbér maradjon megélni is.

Ja, és 17/f vagyok.


Légyszi ne kezdjetek el oltogatni, mert tényleg nagyon parázok az egésztől.

A normális válaszokat előre is köszi!



#ház #öröklés #anya #lemondás #menekülés #hitel #devizahitel #valag pénz #fél magyar államadósság #esküdtszékrekedés
2016. okt. 10. 14:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

17 évesen még ne azon gondolkodj, mit örökölhetsz. Ha nem súlyos betegek a szüleid, az öröklés még nagyon messze van.

Egyébként megnyugtatlak, negatív örökséget nem kell megörökölnöd. Szemezgetni nem lehet, hogy az örökségnek ezt a részét kérem, azt nem. De az adósság nem fog rád szállni.

2016. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 PresidentEvil ***** válasza:
Ahogy én tudom, az adósságot ugyanúgy megöröklöd, mint a vagyont. Lemondhatsz az örökségről, akkor nem kell kifizetned az adósságot, de akkor lemondasz a vagyonról is. Persze ha az adósság nagyobb, mint a vagyon, nem vesztesz vele semmit. Ha mégsem így van, valaki úgyis kijavít majd.
2016. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 17 évesen ne ezzel foglalkozzak, de lehet, hogy van 3. hitele is. Ebből kiindulva lehet, hogy lesz 4., 5., stb. Az anyám nagyon könnyen belemegy minden "jó" ajánlatba. Képes volt HITELRE lapostévét venni, amikor már nem sok híján meg lett volna rá a pénz kp.-ban.
2016. okt. 10. 14:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az adósság is az örökség része, de csak a hagyaték mértékéig.

Vagyis egyszerűen: ha örökölsz 10 000 000 Ft-os, és 3 milliós hitelt, akkor a hitelt törlesztened kell, és neked marad 7 millió. Ha tíz milla mellé 12 milla hitelt "kapsz", akkor abból 10-et kell törleszteni, a maradék kettő a hitelező bukója - neked meg nem marad semmi.

Úgyhogy a legrosszabb eset az lehet, hogy semmit sem örökölsz.


Az örökségről le lehet mondani, de csak egyben az egészről. Olyan tehát nincs, hogy a házat megtartod de a hitelről lemondasz.

2016. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Megindokolná valaki, hogy mit kifogásol az első válaszban?
2016. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a házikó a fedezet a hitelre, szal vagy mindkettőt megöröklöd vagy egyiket sem...
2016. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 PresidentEvil ***** válasza:
100%

#5: "17 évesen még ne azon gondolkodj, mit örökölhetsz"


Talán ezzel nem értenek egyet. Úgy általában véve 17 évesen valóban nem kell az öröklésen gondolkodni, de olyan szülő mellett, aki valószínűleg három hitelt vett fel, már nem árt, mert az ő esetleges korai halála nagyobb probléma lesz az örökösnek, mint ha pozitív egyenleget hagyott volna maga után.

2016. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor egy kicsit már megnyugodtam. Nem kellesz attól félnem, hogy anyámék miatt leszek csöves. Nem is tudom, hogy mi lenne, ha később nem mondhatnék le anyám hiteléről.
2016. okt. 10. 15:53
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, ne izgulj, neked sincs semmid. Ha meghalnak a szüleid mész te is az utcára. Csömörből vödörbe...
2016. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

# 8/8 Időpont ma 15:53


Az is átment, hogy a hitellel a lakást is bukod? Csak mert hirtelen nem úgy tűnik...

2016. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!