Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasságból lehet örökölni...

Házasságból lehet örökölni hitelt?

Figyelt kérdés

Tehát ha a feleségem egyedül fel vesz hitelt és lettek gyerekeink és később elhuny akkor azt én fogom örökölni vagy hogy van ez?Tehát mitől függ hogy én most a házasságomban öröklöm-e az ő tartozását?Az ő hozzá legközelebb állóak öröklik?Na,de például ki a közelebbi a mi gyerekeink vagy az ő szülei?Olvastam olyat is hogy például tartozást csak úgy örökölhet az ember ha vagyont is.Szóval ha közösen lenne egy ház akkor arról le kéne mondani és elköltözni vagy kifizetni vagy,nem is értem,ilyenkor mi van? Törvényeket,jogokat nem tudom ennyire.

Nem tartok még itt egyáltalán csak gondolkozok mivan ha...viszont ha van vagyonszerződésem mondjuk a ház egészéről akkor?Gondolkozom a lehetőségeken.


2018. márc. 21. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Negatív mérlegű örökség nem száll át rád.

Ha pl. van 100 milliós vagyon, s 110 milliós adósság, nem kell átvenned.

Ha van 100 milliós vagyon, s 10 milliós adósság, akkor eldöntheted, hogy kifizeted az adósságot, s még így is marad neked 90 millió, de le is mondhatsz róla.

2018. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem öröklésről van szó. Vagyonközösség miatt a hitel alapból közös, ha csak nem kifejetett tiltakozás ellenére lett felvéve.
2018. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs házassági szerzödésetek, amiben megszabjátok, hogy kinek milyen külön vagyona van, a feleséged által felvett hitel is közös, még akkor is, ha csak ö vette fel, azaz te köteles vagy törleszteni és nem azért, mert örökölted, hanem mert amit ö vesz fel, az rád is kötelezö.


Ha nincs vagyonközösség - ez már a hitel felvételének idöpontjában is törvényesen le kell, hogy legyen fektetve -, akkor viszont csak adóságot nem örökölhetsz

2018. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha nincs házassági szerzödésetek, amiben megszabjátok, hogy kinek milyen külön vagyona van, a feleséged által felvett hitel is közös, még akkor is, ha csak ö vette fel, azaz te köteles vagy törleszteni és nem azért, mert örökölted, hanem mert amit ö vesz fel, az rád is kötelezö."


Ez nem igaz.


A kérdező felé:

Igen, a hitel (pontosabban adósság) is az örökség része, de csak az örökrész mértékéig.

2018. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2018. ápr. 6. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!