Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhető az apa tartásdíjra...

Kötelezhető az apa tartásdíjra ha a lánya már kapott egy házat?

Figyelt kérdés

A feleségemmel mikor el váltunk a lányom nevére irattam a saját házam (cca 18m forintot ér) hogyha felnő legyen hol laknia.Erre ma jön a volt nejem pénzért hogy a gyerek miatt kér,de én nem adtam neki tudván hogy tuti neki kell így mondtam hogy örüljön hogy nem kell albérletet vagy banki hitelt fizetnie nem adok egy forintot se,ha kell elmegyek és megveszem neki de a kezébe egy forintot nem adok.Erre nekiált kiabálni az utcán hogy sajnálom a gyerektől a pénzt stb és hogy majd be perel. Tényleg beperelhet azok után hogy konkrétan oda adtam a házam (direkt a lányom nevére irattam hogy ne tudja a volt nejem elverni) hogy legyen hol lakniuk és ha kell mindent megveszek a lányomnak tekintve hogy nem vagyok csóró csak a volt nejem luxus dolgait nem akarok fedezni.Elég volt a vérszivásából!Nem elég hogy fűvel fával összefeküdt és fekszik még én tartsam el a pics..ját miután elváltunk is, mert ő épp egész d.glik.

27F



2018. márc. 26. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen ennyi pénzed van mégis rászedett egy ribnc és itt kérdezed meg a 10 éveseket mi a megoldás? nehezen hihető

hogy lehetsz ennyire gazdag és idióta egyszerre?

2018. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az hogy nem vagyok csóró még nem jelenti hogy multi milliomos vagyok.

Az lányomra iratott házat a nagymamámtól örököltem amiben most lakok meg hitelből vettem, nem olyan húde nehéz élérni hogy keress 500e ftot havonta ám.

2018. márc. 26. 17:38
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Jah bocs.. én kérek elnézést

Mivel keresel 500 at havonta? Az középvezetői fizetés 27 évesen hogy vagy középvezető? Vagy mit csinálsz? Mondjuk lehet vállalkozó vagy mert akkor oké vagy maszekolsz de állással ennzit keresni..

Az nem semmi

2018. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Terület vezető vagyok egy hipermarketnél
2018. márc. 26. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
A tartásdíjat nem befolyásolja, ha 4 házat írsz a nevére sem.
2018. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, a tartásdíj kötelező.

Azon felül azt adsz, amit akarsz. Vagy nem adsz.

Pénzt ne kézbe adj, ne kérésre erre-arra, hanem a hivatalosan megállapított tartásdíj összegét minden hónapban.

2018. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

gratula szép..

na mindegy annyit mondok hogy utalj pénzt ne posta ne kézbe ne tárgyakban mert az utalásnak nyoma van letagadni nem tudja

2018. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszont én meg kérhetek pénzt azért hogy ott lakik?Mert most nézegettem utána neten hogy más is volt így.Ott volt haszonélvezete a férfinek ami nekem is van (hogyha a lányom betölti a 18at az anyja unszolására se tudja eladni a házat) így én meg a bíróságon megmondom hogy akkor én is igényt tartok hogy albérletet fizessen. Azt hiszem holnap keresek egy ügyvédet, én erre a nőre 2 ftot nem akarok már költeni.
2018. márc. 26. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem te neveled a lányod? Egyébként, ha simán kérhet gyerektartást. Miért nem fektettétek le papírra ügyvéd előtt, hogy a gyerektartásként te a házat a gyerekre íratod és a volt feleségeddel ingyen használhatják. Akkor most nem fenyegetőzne.
2018. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet megléte mellett simán el lehet adni az ingatlant.

Ha nem úgy állapodtatok meg, hogy a tartásdíjat kvázi egyben kifizeted a házzal, akkor sima ajándéknak minősül. Egyébként a tartásdíj nem a gyereknek jár, hanem az őt eltartónak.

Hogy-hogy nincs erről jogerős ítélet a válás után? Itt valami erősen sántít.

2018. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!