Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentő lehet különösen...

Feljelentő lehet különösen védett tanú?

Figyelt kérdés
Becsületsértési per, a feljelentő lehet a különösen védett tanú?
2018. ápr. 2. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még mindig nem tudsz nyugodni drága kérdező? Menj el a személyes meghallgatásra, kérjél bocsánatot attól, aki feljelentést tett ellened és nagyon nagy valószínűséggel meg fog szűnni az eljárás.

Különösen védett tanú az, amit már kifejtettem a korábbi kérdésednél is, akinek az élete, testi épsége veszélyben van, tehát ha tanúvallomást tenne, akkor veszélybe kerülhetne. Na, már most, a ti esetetekben szó nincs erről. Nyilván nem fenyegetted meg életveszélyesen, és nem is próbáltál az életére törni, innentől fogva az, aki téged feljelentette semmi esetben sem lesz különösen védett tanú.

2018. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába kér bocsánatot a sértettől. Ha a vádemelésre sor kerül, akkor a bíró el fogja itélni.

A sértettnek nem kötelessége megjelenni, ha a bizonyítékok elégségesnek bizonyulnak a vádhoz, már pedig ebben az esetben ez nyilván így van, hiszen a facebook bejegyzések elég bizonyító erővel bírnak.


Az, hogy egy ügy magánvádas, csak annyit jelent, hogy az eljárás megindításához a sértett feljelentésére szükség van, nem azt, hogy a sértett magánvádló.

2018. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az, hogy egy ügy magánvádas, csak annyit jelent, hogy az eljárás megindításához a sértett feljelentésére szükség van, nem azt, hogy a sértett magánvádló."

Jesszus, mi lenne, ha akkor válaszolnál kérdésre, ha valami fogalmad van a dolgokról?!

Magánvádas eljárásnál nincs ügyész, nincs közvád. Nincs vádemelés. Ott a feljelentő, akit a sérelem ért, neki kell feljelentést tenni, kérnie az elkövető megbüntetését meghatározott határidőn belül, azaz joghatályos magánindítványt kell előterjesztenie, akkor kerülhet sor az eljárás megindítására. Ami úgy néz ki, hogy első körben személyes meghallgatás van, ez egyfajta békítő tárgyalás. Ha a feljelentő nem jelenik meg, az eljárást megszüntetik. Ha nincs lehetőség békítésre, akkor peres ügy lesz belőle, ekkor a feljelentő már, mint magánvádló szerepel, a feljelentettből pedig lesz a vádlott. És annak, akit a sérelem ért, ő képviseli ebben az esetben a vádat. Ha tudja bizonyítani, hogy az, akit vádol, az elkövette a bűncselekményt, akkor fogják elítélni. Ha nem tudja bizonyítani, akkor nem fognak senkit elítélni.

2018. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!