Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elévülési időt, mint...

Az elévülési időt, mint tételt meg lehet szüntetni a jogban?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy egy párt elakarja törölni. Vagy csak bizonyos esetekben lehet?

2018. ápr. 5. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet. No nem egy párt szándéka kell hozzá, hanem a törvényhozásé, a parlamenté. Az AB nek is lenne beleszólása. De törvényes akadálya nincs.
2018. ápr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az elévülési idő már a római jogban megjelent és a jogi környezet része és csak bizonyos kirívó esetekben szüntethető meg. Élet ellenes bűncselekmények stb.
2018. ápr. 5. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne vicceljünk már! Amit ember csinált, azt ember meg is tudja változtatni. Az elévülés nem Isteni elrendelés. A római jog sem kötelező érvényű, csak akkor, ha a törvényhozás magára kötelező érvényűnek tartja.
2018. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ne vicceljünk már! A világon mindenhol alkalmaznak elévülési időt!

Mondj egy példát, ahol nincs. Köszi.

2018. ápr. 5. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:

A szokás is nagy úr, meg amit mások csinálnak az tényleg nagyon korlátozó, kötelező erejű lehet számunkra, főleg, ha gyávák is vagyunk.


Továbbra is azt mondom, hogy az elévülés nem szentírás, nincs kőbe vésve.


Persze a bűnözők jogait hevesen védő jogvédői aktivitás is nagyon erős manapság - nagyon nehéz a bűnözők jogaiból visszavenni, amikor éppen a jogaik kiterjesztése van napirenden.

2018. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál. Mondj egy fejlett országot, ahol nincs elévülési idő. Ne mellédumálj.
2018. ápr. 5. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz mást, én kiléptem.
2018. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg biztos nem tehetik meg..csak a hatályba lépést követő bűncselekményekre!
2018. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!