Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ennek az elévülési...

Mennyi ennek az elévülési ideje? A szomszédom szándékosan rongálja a tulajdonomat, a fenyegetéseim ellenére, és még lopott is.

Figyelt kérdés
A tiltásaim ellenére rendszeresen rongálja a fáimat, a levágott ágakat pedig elrakja tüzelőnek. Hatalmas öreg fáimat vágta félbe, pedig azok abszolút nem lógtak át a kerítésen. Összesen eddig, 3 nagy fámat csonkította meg. Ezek közül kettőre szakemberrel acélhuzalokat és tartószerkezetet szereltettem, hogy megvédjem a nagyobb ágakat a letöréstől. Azokat vágta le, amik tartották a többi ágat. Úgy gondolom ez szándékos rongálásnak minősül. Továbbá ellopta tartószerkezeteket, és kb 3 köbméternyi faanyagot. Természetesen úgy, hogy az én birtokomra jött át, és nem csak átnyúlt a kerítésen.

2018. febr. 24. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Szerintem ezek súlyosbító körülmények:

- több alkalommal megtiltottam, hogy vágjon fáimból és hogy az én birtokomra jöjjön

- kifejezetten a tartószerkezetes ágakat vágta, tehát tudta, hogy azoknak funkciója van

2018. febr. 24. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, ha a saját birtokodra engedély nélkül belép és még kárt is okoz, akkor nyugodtan lehet rendőrt hívni, pl ha éppen tetten éred :D 3 köbméter fa még nem olyan nagy anyagi veszteség, de a kár amit a fáidon okozott az elég súlyos.
2018. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

LOL kettes tudod mennyi az ára annak a 3 köbnek megmondom minimum 60.000 ft.

Kérdező jelentsd fel. Illetve tegyél egy kamerát a portádra bizonyítékért.

2018. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a lopási értéket 50 E alattinak veszik fel, az szabálysértés, és akkor fél év az elévülés. Ha 50-500 E közöttinek, az már bűncselekmény, és akkor 5 év.

De ha nincs bizonyítékod, hogy tényleg ő volt ott, ő meg eltüzelte a bizonyítékot, akkor teljesen mindegy.

2018. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Tettél feljelentést a szomszédod ellen? Már nem rongálja szándékosan a tulajdonod?
2021. nov. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!