Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kettős állampolgár kaphat...

Egy kettős állampolgár kaphat segélyt, nyugdíjat és egyéb anyagi és nem anyagi juttatásokat egyszerre mindkét országtól?

Figyelt kérdés

Vagy csak az egyik országtól kap nyugdíjat?


És az adót annak az országnak kell fizetnie, amelyikben van a lakhelye?



2018. ápr. 10. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem kaphatja, csak ahol az állandó bejelentett lakhelye van.
2018. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nyugdíjat miért ne? Van ismerősöm aki 3 országból kap nyugdíjat.
2018. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ne beszélj hülyeséget!


Mindenkinek abban az országban van kiszámítva a nyugdíja, ahol életvitelszerűen él és aminek az állampolgára.

Ha az élete egy szakaszában másutt élt és dolgozott, (EU-n belül) attól az országtól bekérik a munkaviszony igazolását és beillesztik a nyugdíj kiszámításába, mint eu-s, teljes jogú munkaviszonyt.

Pontosan tudom miről beszélek, a testvérem most megy nyugdíjba Olaszországban és bekérték a magyarországi munkában töltött idejét is, de olasz törvények szerint lesz kiszámítva.

2018. ápr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaphat.

Én felvidéki magyar vagyok, de eszembe se jut ilyen pofátlannak lennem, mint te.

2018. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Segélyről nem tudok nyilatkozni.

Nyugdíjat kaphat (EU-n kívülről biztosan). A nagymamám Magyarországról és az USA-ból is kap nyugdíjat (természetesen a ledolgozott idő függvényében).

2018. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

#5

Kedves 5-ös!

De a nagyid sem KÉT nyugdíjat, kap, hanem nem lett egybedolgozva a munkaviszonya és mindenhonnan megkapja azt az összeget, ami onnan jár neki arra az időre.

Ha 20 évet dolgozott Amerikában, akkor a 20 évre valót onnan és 15 évre szólót meg Ausztráliából, ha 15 évet ott dolgozott.

2018. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves #6-os


"De a nagyid sem KÉT nyugdíjat, kap, hanem nem lett egybedolgozva a munkaviszonya és mindenhonnan megkapja azt az összeget, ami onnan jár neki arra az időre."


Ebben teljesen igazad van, de a kérdés nem úgy szól, hogy két nyugdíjat kaphat-e valaki (miért is kapna?), hanem az a kérdés, hogy két helyről kaphat-e. Az pedig tény, hogy a magyar állam és az USA is utal neki.

Legalábbis én így értelmeztem a kérdést, de teljesen igazad van, mindkét államtól "csak" résznyugdíjat kap.

2018. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!

Értettelek és értlek!:)

Én valójában a kérdés mögötti tartalomra válaszoltam, ami abból adódott, hogy most egyes "észlények" azon fantáziálnak, hogy a határon túli magyarok azért kérték a magyar állampolgárságot, hogy két nyugdíjat vegyenek fel.

("...segélyt, nyugdíjat és egyéb anyagi és nem anyagi juttatásokat egyszerre mindkét országtól...")

Ez a provokatív kérdésfeltevésben is világosan benne van.:(

2018. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De az adóra nem válaszolt senki se. Annak az országnak kell adóznia, amelyik országban él?
2018. ápr. 11. 07:52
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Adóznia ott kell, ahol dolgozik.

2018. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!