Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tud más ennyire simán,...

Miért tud más ennyire simán, pofátlanul, következmények nélkül bolti lopást elkövetni? Vagy van esély rá, hogy a vezetők időnként átnézik a felvételeket, s úgy elkapják?

Figyelt kérdés

A mai napon történt meg velem, délelőtt, és elmondhatatlanul feldühített, hogy más következmények nélkül megcsinálja... kinézete alapján még talán jobban is él, de nem elég, bűnt követ el, ÉS EBBEN AZ ÉLET/SORS MÉG TÁMOGATJA IS!!!

Más egyetlen egyszer követ el hibát az életében, és soha nem bocsátatik meg neki... más meg teljesen telhetetlen, és mindig megússza!!!


A sztori:

Délelőtt egy rokonomra kellett a plázában elég sokáig várnom - én előbb érkeztem meg, Őt meg még bő 20 percig fenntartották máshol, így beugrottam egy zeneboltba nézelődni.

Kevesebben voltak, bár így is volt egy kis lárma... én meg egyébként elég csendes természetű vagyok - talán ezért nem vett észre az a bizonyos cigány köcsög.

Mivel volt időm, elkezdtem nézelődni, hátha találok valami igazi, 70-es évek beli DISCO lemezt. Sajnos a felhozatal nem nekem kedvezett, tele volt az egész mindenféle agyonhypeolt rock-al és hasonló zajhangszeres "művekkel". Viszont volt bekeverve 1-2 filmzenei album is, meg más olyanok, amikről gondoltam, hogy a kedvesebb ismerőseimnek jó lenne majd ajándékba.

Vásárlókosarat nem találtam sehol, s mivel amúgy teljesen össze-vissza voltak felpakolva a lemezek (ugyanattól az előadótól teljesen különböző helyeken is voltak lemezek), elkezdtem úgy válogatni, hogy amik esélyesnek tűntek, egy állványra rendeztem át.

Épp mélyen benne voltam a keresgélésben kicsivel odébb - attól a rack-től, ahova a tetszetős albumokat raktam át - amikor gyorsan átnéztem, nem-e túrt bele valaki közben. Láttam, hogy sajnos arra a fél percre, amíg nem figyeltem oda, valaki az első 2 lemezt elvitte.

NEM is ez volt a gond, hanem amit utána láttam:

Megláttam ugyanis, hogy az a "keménylegény" ugyanis, aki azt a két lemezt levette, nem feltűnően, de gyors mozdulatokkal kapirgálja az egyiknek a tokját....

És 2 pillanat múlva meg is értettem, hogy mit kapirgál: A szemét azt a QR-kódos (vagy valami hasonló, tudjaisten) matricát húzta le, ami kilépésnél a becsipogást biztosítja, ha nem deaktiválták azt fizetésnél.


!!!


Én nekem akkor - és sajnos csak abban a pillanatban volt bátorságom - az volt az első reflexszerű gondolatom, hogy odahívom az egyik eladót. Gyorsan el kezdtem a szememmel keresni, hogy hol lézeng már legalább egy közülük... De amint visszanéztem, "Köcsög Kálmán" már nem volt sehol.


Az ilyen sz@rháziaknak tehetsége van fél másodpercen belül meglógni!! Valószínűleg észrevette, hogy ott vagyok... vagy csak megint az égből segítettek neki, hisz Ő egy bűnös, azokat pedig "írva vagyon, segíteni kell".

=(


Szólni már nem tudtam időben, azt viszont még láttam, hogy a fizetőpultok mellett átlógott, s rajtakapás nélkül meglógott a szajréval!


Utána meg ismerve az élet igazságosságát, hagytam az egészet:

Mert utólag szólok, talán nem is hiszik el, vagy/és még belekevernek engem, sőt, rámvágják az egészet, "tettestárs" vagy mittudoménmilyen ürügy címén.


Miért ilyen a magyar/európai sorsa?!

Hogy a bűnös a SZERENCSÉS, MÁZLIS, megértett, támogatott, megbocsájtott; a bűntevő, HA meg nem bánja, ő az éltetett?!

Ha meg bűnösre van szükség, ám legyen, DE csakis ártatlan, KISZEMELT szende legyen?!


Mert nekem ez a mai volt az utolsó csepp a pohárban, hogy ezt a kérdést feltegyem!!!


2018. ápr. 11. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ebbol megtudtuk,hogy rendezetlen a zenebolt ,hogy nincsenek eladok ,hogy szoktak lopni es ,hogy rasszista vagy.

Az a "cigany" lopott 2 cd-t te meg rasszista vagy,akkor melyik is a rosszabb?

Miert tud mas igy lopni?😄 Hat lopj te is,ha akarsz.

Egyebkent nemtudom mit kaparhatott le ,ami csipog,szokott lenni ilyen hosszukas valami raragasztva ,de nem tapasztaltam,hogy csipogott volna mikor rágót hoztam ki a boltbol es veletlenul rajta maradt az a cucc😄

2018. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

EGY:

A cigány nem rassz. Még a Te ismereteid szerint sem. Rassz az afrikai, az európai, az ázsiai, az eszkimó... stb.

A cigány alfajnak sem mondható. (A "roma" az igen)


A cigány egy VISELKEDÉSFORMA!

És igen, jó lelkiismeret mellett irtható.


KETTŐ:

Fény felé tartva azon a QR-kódos szerű izén átüt az "antenna" vezetékezése. Jobban megfigyelme még a chip is.

De még tapintásra, vastagságra, stb-stb. is egyértelmű.

Azokon a CD tokokon is volt ilyen, amiket én MEGVETTEM.

Akkor ezek szerint Te még nem találkoztál ilyennel.


PLUSZ:

Attól a bolttól nem fogok lopni.

Ez viszont ne nyugtasson meg. Én bizony nem maradok hoppon, mert én hetvenszer hétszer is leszedem a sarcot AZOKRÓL, akik cinkosak, cinkosak abban, hogy megtűrik, mégpedig jó kedéllyel tűrik meg e tetteket és a hasonló "igazságokat"; s előbb szólják meg amazok üldözőit.

2018. ápr. 12. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Megtetted amit lehetett.

Aki meg ilyen azt előbb utóbb elkapják. Tudod, addig jár a korsó a kútra... :)

2018. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!