Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagy összegű közüzemi tartozás...

Nagy összegű közüzemi tartozás átvállalása? Milyen ügyvédhez kéne fordulnom? Megoldható egyáltalán a szituáció?

Figyelt kérdés
Sztori röviden összefoglalva: amikor gyerekek voltunk (2-3 évesek) édesapám vett a nevemre és tesóm nevére egy lakást, a közművek is a mi nevünkre lett iratva. Édesapám és nagymamám (aki a haszonélvezője a lakásnak) nagy összegű tartozást halmozott fel a lassan 20 év alatt, amely mára milliós nagyságrendű. Apu átvállalná a tartozást teljes egészében. Van erre lehetőség? Hiszen gyerekek voltunk, amikor a tartozás keletkezett. Milyen ügyvédhez kéne fordulnunk?
2018. ápr. 18. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy vállalja át, a nevére akarjátok íratni az órákat? És aztán mi lesz? Ki is fogja fizetni?

Mert ha igen, akkor felesleges az átírással szórakozni, amúgy nem is szokták engedni, csak tartozás nélkülit.

Egyszerűbb, ha csak simán kifizeti, úgyis ő hozta össze.

2018. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A tartozást vállalná át, ő majd fizeti (vagy éppen nem fizeti), ahogy tudja. A lényeg, hogy ne engem és a testveremet üldözzön a behajtó egy olyan tartozás miatt, amihez nincs is közöm.

Sajnos olyan nagy összegű a tartozás, hogy nem tudjuk kifizetni, én pedig nem szeretném, ha minden fölösleges pénzem erre menne rá (ahelyett, hogy autóra, saját házra gyűjtenék) és életem végéig letiltsák a fizetésem x százalékát.

2018. ápr. 18. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!