Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyszülőként végrendelkezhete...

Nagyszülőként végrendelkezhetem úgy, hogy a két gyerekem mellett az egyik unokámra is hagynék bizonyos részt a házamból?

Figyelt kérdés

Kisebb fiam és az ő gyereke velem él a családi házban. Nagyobb fiam 30 éve külön él, családja van.

Szeretném, ha az ingatlan egy részét a jelenleg is benne élő unokám örökölné. Nagyobb gyerekem szerint ezt nem tehetem meg, az ilyen végrendelet törvényellenes, ő pedig azonnal perre fogja vinni, ha az ő örökrészét csökkentem a testvére gyerekének a javára.

Mik a lehetőségeim?

Azt akarom, hogy halálom után az unokám a házban maradjon, öregebb gyerekem viszont el akarja adni a házat, amit a két kezemmel építettem.

Hogy biztosíthatom, hogy unokám is örökölhessen utánam?

Ha lehet, hozzáértő véleményeket kérek.



2018. ápr. 20. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem is vagytok olyan jóban és eltérő nézeteitek van, akkor is elég nagy szemétség valakit kizárni az örökségből...
2018. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, senkit nem akarok kizárni.

Mindössze azt akarom, h a velem élő, mindenben segítő unokám ugyanúgy, ugyanakkora mértékben örököljön, mint a két gyerekem. Azaz nem felezni, hanem harmadolni akarok.

2018. máj. 14. 00:13
 13/13 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben sima megoldás egy egyszerű végrendelet.

Abban ki lehet kötni, hogy a két gyerek és az unoka egyformán örököljenek, vayis, hogy mindegyik a harmadát kapja.

Ez több, mint amekkora a köteles rész lenne és ezzel nincs a gyerek sem kizárva az örökségből, az unoka viszont külön meg van említve. Mert egyébként ő csak szülei után örökölhetne majd sokára.

A haszonélvezeti jog is kiköthető a végrendeletben, akkor az unoka feje fölül nem eladható a ház a harmadnyi tulajdonrészért cserébe és nem is lehet majd kiköltöztetni.

A haszonélvezeti jog nem kötelezi az unokát semmire, ha akarja lemondhat róla később vagy "eladhatja", azaz elfogadhat érte cserébe pénzt, ha később mégis el akarnák adni a házat és ő is belemenne.


Ami fontos, hogy ezt a másik gyereknek is el kell mondani, hogy nem ellene irányul a végrendelet, hanem az ott élő unoka segítségének elismeréseképpen.

2018. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!