Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád a civil lakosság...

Támogatnád a civil lakosság fegyvervásárlását? (Bizonyos feltételek mellett)

Figyelt kérdés
Tegnap este Párizsban ejtett 3 pszichopata mondjuk 150 túszt. Ha ezt Texasban csinálták volna, akkor a 150 túsznál lehet hogy lett volna mondjuk 100 fegyver. Esélyük se lett volna a terroristáknak!
2015. nov. 14. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen. Már várom amikor minden este a híradók arról fognak szólni, hogy a megfelelően el nem zárt fegyverrel lőtte le testvérét egy 10 éves fiú játék közben. Meg azt, hogy az őt cikizőket és 3 tanárát ölte meg egy diák valamelyik iskolában.
2015. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon? Nem! Itt egymásra lőnének, nem terroristára.
2015. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kaptál egy zöld kezet, mivel igazad van neked is.

De én azokat a híreket sem szeretem, hogy a károsított kerül börtönbe mert a saját eszközeivel megvédte a tulajdonát. Vagy hogy aki fegyverhez jut, azt senki nem tudja megállítani a két kezével.

2015. nov. 14. 13:07
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Szigorú több körös pszichológiai vizsgálat mellett igen . Éves alkalmassági vizsgálattal , csekély vizsgálati összegért . Késekkel tapétavágóval is lehet ölni , fegyvercsempészés mindig lesz , EU-n belül sajnos nincs folyamatos határvizsgálat . Ez súlyos hiba , a fegyverrel történő visszaéléseket ( hatástalanított vissza alakítása élessé stb) keményebben ítélném .
2015. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem támogatnám. Egy hatalmas fal kéne Európa köré, fegyveres őrökkel, semmi több. Miért nem fogadja már ezt el a sok korlátotl ember vajon? Milyen érdekeiket sérti? Ja, h nem lehetne többé Kínaiakat meg arabokat pár dollárért rabszolgamunkára fogni, meg az olajukat elvenni?
2015. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Igen!


[link]


De csak szabályozottan!


Csak 18. évét betöltött,született magyar állampolgár,orvosi (fizikális és mentális)alkalmassági és fegyvertanfolyam után. De akkor sem sorozatlövő,hanem önvédelmi/birtokvédelmi fegyverkezését. Rendszeres,éves felülvizsgálattal!

2015. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Amit 5-ös és 7-es mondott, én is azok mellet támogatnám.
2015. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ha ezt Texasban csinálták volna, akkor a 150 túsznál lehet hogy lett volna mondjuk 100 fegyver."


Texasban is csak bizonyos feltételekkel lehet nálad fegyver. Texasban nem fogsz úgy bejutni egy koncertre, hogy van nálad fegyver, az tuti - mármint nézőként. Ott is ugyanúgy halomra lőttek volna mindenkit...


A civil lakosság fegyvervásárlását nem támogatom, mert a pszichológiai alkalmassági is olyan, mint a hivatásos sofőröknél a PÁV.. kijátszható. AZ is teljesen már, ha egy ország lakossága tradicionálisan évszázadok óta fegyvertartó és az is már, ha egy nem ilyen országban ezt bevezeted. Ez utóbbinak sok negatív következménye is lehet.


A fegyvertartást és a fegyver viselést sem illendő összekeverni. Az, hogy neked otthon van két Glockod meg két sörétes puskád a fegyverszekrényben, az még nem fog téged megvédeni a Papp László Sportarénában egy Tankcsapda koncerten, mert ott nem lehet nálad.


Azt se felejtsük el, hogy páldául az USAban , ahol magas a hatóság elleni fegyverhasználat kockázata, ott a hatóság is úgy áll hozzá. Tele a youtube olyan videókkal, amikor egy rossz mozdulat vagy fegyvernek látszó tárgy miatt lelő a rendőr, mint egy kutyát. Mert ugye ez a rendszer ezzel jár.


A kérdés leírása szerintem nettó butaság, Texasban sem a felvázolt módon történt volna meg a dolog. Az szerintem meg kizárt, hogy akármelyik európai ország engedélyezze az általános fegyverviselést mindenkinek.

2015. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

A linkelt pdf-et nagyon ajánlom elolvasni, akit egy picit is érdekel a téma. Ugyanis sok éves, több országra vonatkozó statisztikákat közöl arról, hogy ahol engedélyezik a lakosság önvédelmi fegyvertartást, ott ez visszaveti az erőszakos bűnözést. Ez az, amiről a nyafizó széplelkek semmiképpen nem hajlandóak tudomást venni és csak mantrázzák a teljes tilalmat, ami a bűnözőket nem hátráltatja a fegyveres elkövetésben, csak a törvénytisztelő polgárt teszi tehetetlen áldozattá.

Az otthoni lőfegyvertartást támogatom, akár ellenőrzött körülmények között, vizsgákkal, stb. Aki szeretne a tanyán egy duplacsövűt tartani, tehesse meg.

Persze ehhez a jogalkotást 180 fokos pályára kéne helyezni, mert most a főcsapás a mindenkori hatalom számára hogy a lakosságnál semmiképpen ne lehessen lőfegyver (vadász, spotlövö kivételével ugye)

2015. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A linkelt PDF szerint Franciaországban 100 000 emberre 30 000 lőfegyver jut, tehát majd minden harmadik embernek van fegyvere, nálunk csak 2200-nak. Majd meséld el az áldozatoknak a temetésen, hogy lényegében őket megvédte a fegyverviselés csak furcsa mód mégis temetésen vannak.


Ugyanebben a PDF-ben szerelep, hogy nálunk 100 000emberre 2200 lőfegyver jut és ehhez jön 2,22 gyilkosság. Finnországban ugyanennyi emberre 39 000 lőfegyver jut és 1,97 gyilkosság. Ez ám a javulás! Főleg annak tükrében, hogy Ausztriában 100 000 emberre 17 000 lőfegyver jut 0,8 gyilkossággal :D


Akkor most még sem a tartott lőfegyverek számától függenek a dolgok? :D Majd este átnyálazom a KSH bűnözési statisztikáit, hirtelen csak ezt találtam:


[link]


Ha jól értelmezem akkor 12 év alatt 565 sértett 56%-a vesztette életét amelynek 23%-át okozta lőfegyver. Ez szerintem 12 év alatt 7-8 ember. Szerintem is ideje kiosztani pár tízezer lőfegyvert :D

2015. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!