Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen hobbi szinten...

Közterületen hobbi szinten lehet járműveket fotózni magán célra?

Figyelt kérdés
Feltéve, ha nem ül benne senki.

2018. ápr. 22. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, amíg a tulaj orrba nem csap, de különben mi értelme az egésznek? :/
2018. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem értetted a kérdést...

Vannak akiknek a fotózás a hobbijuk, azon belül pedig akiknek a járművek fotózása valamilyen tematikán belül (pl. buszok, vonatok, veterán autók, luxusautók, stb.), mert pl. képeket, fotógyűjteményt gyűjtenek róluk.

Ez az értelme

2018. ápr. 22. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem fogod elhinni, de tudom mit jelent bizonyos helyzetek, események -jelen esetben járművek- látványának megörökítése, különféle fotózásra alkalmas eszközökkel. Sőt még a tematika kifejezés értelmezése sem okoz túl nagy problémát.

Arra próbáltam utalni, hogy ha képeket csinálsz pl. egy tizenmilliós csilivili kabrióról, lehet, hogy a tulaj

-amolyan szekrényhátú fuxos csávó- minden kérdés nélkül, simán pofán fog verni.


Csak azért írtam le az egészet, mert egyik ismerősömmel hasonló dolog történt. Egy budai szálloda bejáratánál -néhány kép elkattintása után- eléggé sokáig törölgette a vérző orrát.


Pedig közterület, hobbi, magáncélra...stb. :(

2018. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ökölszabály, hogy magán célra, ha senki sem tud róla, akkor azt csinálsz, amit akarsz. ugyanis amiről nem tud senki, azt nem is tudják ellenőrizni, büntetni sem. még akkor sem, ha amúgy törvény tiltja.


közterületen fotózhatsz bármit, ami látszik. ha felismerhető ember, vagy egyéb személyes adat (mint pl. rendszám) is látszik, akkor már bonyolódik a helyzet, de magán célra, csak képeket gyűjtve jogilag nincs akadálya (ha a képeket rendszám, helyszín, időpont és tulajdonos szerint kereshető adatbázisba szervezed, vagy ilyen kiegészítő infókkal közzéteszed, az már tiltott adatkezelés, de amíg csak otthon tárolod, aligha lesz bajod - már csak azért sem, mert ugye nem tudnak róla...)


hogy valaki megtilthatja-e, hogy lefotózd az utcán a kocsiját, az elég vitás. vannak pro és kontra érvek is. létezik ilyen és olyan jogertelmezése is. a bíróság évekig el tud rajta vitatkozni, hogy van-e jogod rá.

megütnie viszont egyértelműen senkinek nincsen joga semmiért (ha nem te ütsz előbb, hogy neki már önvédelemnek számítson). ettől persze neked még vérezni fog az orrod, ha egy barom megüt és csekély vigasz, hogy feljelentheted érte.

viszont ahhoz, hogy egy erősebb ember megcsapjon, mert nem tetszik neki, amit csinálsz, nem feltétlenül kell, hogy valós oka is legyen, elég ha csak azt hiszi, hogy van rá oka. nekem is rengeteg ember beszólt már h ne fotózzam, mikor nem is fotóztam őt és az sem győzte őket meg róla, hogy nem fotóztam őket, hogy nem voltak rajta a képeken...


érdemesebb körülnézni, hogy a tulaj a környéken van-e és ha igen, akkor jobb egy kicsit hízelegni neki, hogy milyen menő a verdája és aztán megkérdezni. ha nincs a környéken, akkor meg feltűnés nélkül fotózni és odébbállni. ha reklamál valaki, akkor kérj bocsánatot, ha ragaszkodik hozzá, akkor töröld ki a képet és állj odébb.

az igazad bizonygatásával, jogászkodással a legtöbb ilyen utcai helyzetben nem mész sokra, mert ha a másik máshogy tudja, vagy csak úgy akarja tudni, akkoe úgysem fog tudomást venni róla, hogy neked van igazad és úgysem tudod erről meggyőzni, csak hangosabban fogja ismételni a saját igazát.

2018. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!