Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önálló bírósági végrehajtási...

Önálló bírósági végrehajtási eljárásban mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2013-ban el akartuk adni a házunkat a családdal, de valami nagyon mocskos ügy lett belőle, az ügyvéd lenyúlta a pénzt, mindenki le lett fizetve, mi nem kaptunk semmit annak ellenére sem, hogy megnyertük végül a pert. Én akkor kiskorú voltam, de mivel nekem is volt részem a házban, ezért valamilyen formában én is belefolytam. Most 5 év után elővettek engem, hogy valamilyen eljárási díjat kellett volna megfizetnem, amiről semmilyen tájékoztatás nem jött, csak tegnap egy levél az önálló bírósági végrehajtótól, hogy 50000 ft tartozásom van. Azt is beleírták, hogy ezt az összeget az oktatási hivataltól, mint munkáltatótól kapott pénzemből fogják levonni (feltételezem ez az esetleges tanulmányi ösztöndíjat jelenti). Felhívtam a végrehajtót telefonon, és azt mondták, hogy jelenleg ott tart az ügy, hogy írtak az oktatási hivatalnak, és ők majd visszajeleznek, hogy ez lehetséges-e, és erről majd engem is értesítenek. Milyen lehetőségeim vannak? Mit tudnak ők tenni, hogy követelhessék tőlem a pénzt? Bankszámlámhoz hozzányúlhatnak? Vegyem le belőle a pénzt? Nem dolgozom, semmilyen vagyonom nincs, mit tudnak tenni? Van olyan határidő, ami után azt mondják hogy behajthatatlan, és lezárják az ügyet? Azt is mondták a telefonban, hogy bár levonhatják az oktatási hivataltól, de amíg nem térül meg a teljes összeg, addig folyamatosan kamatozik. Kérdeztem, hogy mennyi a kamat, de azt nem tudták megmondani, mert hogy a gép számolja... Mennyi is a kamat?

2018. ápr. 25. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: semmi jóra!

A legundorítóbb, legmocskosabb suttyók a végrehajtók, mentálisan ép ember ilyet nem vállal!

Százmilliókat tesznek zsebre - sokszor számla nélküli költségekért, meg mnden olyan baromságárt, amit másnak duplán kell igazolni!

A végrehajtók legjobb szövetségesei az ügyvédek (tisztelet a kevés kivételnek) - ezek egy maffia, periférikusan kiegészülve közjegyzőkkel és esetleg bírákkal! Irdatlan pénzekkel - és emberéletekkel játszanak - minimális kockázattal!

Soha ne válassz abból a városból ügyvédet, ahol az adott végrehajtó harácsol!

2018. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni kicsit konkrétabban? Értem én, hogy szervezkednek egymással, de rájuk is vonatkoznak szabályok, amik megmondják, hogy miket tehetnek meg és miket nem. Lehet, hogy nem tartanak be párat, vagy kiügyeskedik magukat belülök, de engem érdekelne, hogy mi az, amit tehetek ez ügyben. Mivel munkanélküli csóró egyetemista vagyok, ezért felteszem, olyan sok fogást nem tudnak rajtam találni, mint mondjuk egy középkorú, munkával, vagyonnal rendelkező ember ellen. Hallottam olyanról, hogy valamilyen esetben lezárják az ügyet azzal az indokkal, hogy behajthatatlan. Ilyen tényleg van? Mi kell hozzá? Talán nem is kéne sokat ügyeskednem, hogy ezt elmagyarázzam nekik, mert engem aztán tényleg hiába fenyegetnek, mert nincs semmim. Ha milliókat kaszálnak be, akkor meg úgyis jobban megéri nekik, ha nem a diákokat cseszegetik feleslegesen, hanem azokat, akikből valóban ki lehet facsarni valami vagyont. Gondolom én. De fogalmam sincs, hogyan működnek ezek az ügyek, soha nem volt még dolgom végrehajtóval. És most is olyan ügy miatt vettek, elő amihez nekem szinte semmi közöm.
2018. ápr. 25. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!