Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan beszéljem rá az exem,...

Hogyan beszéljem rá az exem, hogy csökkentsük, vagy engedje el a gyerektartást? Nagyon makacs.

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van. Túlórázva kb 300ezret keresek nettó, három műszakban.

Viszont van autóhitelem, személyi kölcsönöm, áruhiteleim, és anyám hitelének a felét (40ezer) fizetem albérleti díj gyanánt.

Exnejem saját házban él, van munkája, de nem kell bejárnia, mert csak a párja bejelentette, aki Ausztriában vállalkozó.

A házat folyamatosan újítják, meg mindig mennek valahova(nyaralni, kalandparkba, mozi). Én csak egy napra tudom elhozni a gyerekeket, de ezen is megy a vita, hogy full hétvégén kéne vinnem őket. De akkor meg nem tudok túlórázni.

Ha meg elhozom a gyerekeket, csak azt halldatom, hogy Dani így, Dani úgy, Dani emeleteságyat vett nekik, meg összerakta, tabletet kaptak szülinapra, lapostévé, Dani kocsit vett anyának, mert letette a jogsit, Dani így mondja a mesét, meg Dani főz... Már az ipsével álmodok.

Már egyszer megkérdeztem az exet, hogy mi lenne, ha csökkentenénk, de nemet mondott, mert ezt a pénzt ő a lányoknak leköti Ausztriában.

Mit tegyek? Hónapról-Hónapra élek, miközben náluk megy a habzsidőzsi.


2018. ápr. 26. 10:34
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ezt egy hivatalos ügy. Perre lehet venni,de azt fizetned kell amit a bíróság kimondott. Ha "fű alatt" nem tudtok megegyezni akkor csak eljárás keretében lehet. Ha úgy sem,akkor így jártál.
2018. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

a te gyereked, a gyerektartas nem segely hogy azert kellene adni mert raszorul (ha raszorulna nyilvan nem akarnad emeltetni gondolom), hanem mert neked kell allni a felet a vele kapcsolatos kiadasoknak.

Ahelyett hogy kismillio hitelt veszel fel, meg autot tartasz havi 300bol inkabb a gyerekeddel torodj.

2018. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk a kutyát nem érdekli a te autó meg áruhiteled. Mikor felvetted akkor nem jutott eszedbe hogy addig nyújtózkodj...? Örülj neki hogy a gyerekeid semmiben nem szenvednek hiányt
2018. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%
Az a pénz a gyerekeidet illeti, Dani akármilyen jól keres is. Őket pedig nem érinti a te hitel problémád. Felelősséggel tartozol irántuk.
2018. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
300 nettóból simán fenntartasz egy kocsit.
2018. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Hat eleg undok dolog az exedtol h kifacsarja a beled is. Vidd perre hatha csokkentik, ha nem lehet veluk megbeszelni.

Am miert? Nem lehet elete egy embernek attol mert gyereke van? Miert ne lehetne autoja? Ide csak ilyen ősanyák írnak ugy latom...

2018. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
A kérdés alapján azt hittem, hogy egy olyan eember tette fel, aki hirtelen elveszítette az állását, és emiatt szeretne megegyezni az exxel. Tovább olvasva, látom te nemazért nem akarsz gyerektartást fizetni, mert ilyen helyzetbe kerültél, hanem mert rosszul esik neked, hogy az exed és a gyermekeid találtak egy olyan férfit, aki anyagilag többet tud nyújtani mint te. Sőt, sajnos nem csak anyagilag, mivel indokokat keresel arra, miért nem akarsz a gyerekekkel találkozni. Fontosabb a túlóráért kapott pénz, mint az hogy a gyerekeiddel lehess? Ezek szerint te a munka miatt hanyagolnád a gyerekeket, viszont az ebből kapott pénzedből se járjon nekik semmi?
2018. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
77%
Hat lehet elete,de ha mar a gyerekeit megcsinalta akkor illik am gondoskodni roluk.. Barmilyen jolkeres az anya parja es megkapnak mindent tole nem az o feladata lenne hanem a kedves apukae. Es nem osanya vagyok,hanem elvalt szulok gyereke.( Nekem az verszerinti apam egy fillert soha nem fizetett semmire,meg is van a velemenyem rola.. )
2018. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Költözz olyan helyre, ahonnan nem tudják behajtani a pénzt!
2018. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

A te lányaidnak te vagy az apjuk és az exed az anyjuk. KETTEN kell viselnetek az anyagi terheket is! Ha a volt nejed jó körülmények közé került és új párja is kényezteti a gyerekeiDet, attól még a te anyagi felelősséged fennmarad!

A különböző áruhiteleidet te vetted fel, neked kell visszafizetni, esetleg add el a kocsidat és kiválthatsz vele 1-2 hitelt! Anyud meg nem is kér sokat az ott-lakásért, egy albérlet nem 40 ezer ma már.

Jól gondolom, hogy azért mehetett tönkre a házasságod is, mert hitelt hitelre halmozol, személyi kölcsönnel fűszerezve? A gyerekes nők többsége nem tud így élni...

2018. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!