Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladott hangszóró utólag...

Eladott hangszóró utólag hibás, szerintem a vásárló hazudik, szerinte átvertem. Fel akar jelenteni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Eladtam egy hangszórót a jófogáson. JBL volt, 20eFt-ért adtam rajta túl, nagyon jól szólt.

A vevőnek felajánlottam a Jófogás találkapontot, mivel ellenőrzött körülmények között történik ott az adásvétel.

Neki ez nem felelt meg, mindenképpen az utcán akarta, mondván teherautóval van, és nem hagyhatja ott.

Ezek után megbeszéltük, hogy mivel nekem nem jó ott, és akkor, ezért máshol veszi át.

Találkoztunk is még aznap, ketten voltak az autóban, nem értem miért nem hagyhatta ott.

Leteszteltük a hangszórót, jó hanggal szólt. 20e-ről lealkudta 18e-re, számla nem volt, garancia nem volt, a vevő ezt tudta, mégis megvette.

Vártak még pár percet, láttam ott állt az autó. Majd elmentek, kicsit később hívott a vevő, ő már hallott ilyent és nem így kéne szólnia. Én mondtam neki, nem értek hozzá túlságosan, lehet tölteni kell. Ennyiben maradtunk. Később megint hívott nem tölt. Én mondtam neki, biztos vagyok benne hogy tölt, én is töltöttem, és jelezte is.

Később újra hívott, ezen a hangszórón nem jó a mély hang...

Azt mondta, én ezt pontosan tudtam, és hogy a membrán mozgása (amire hivatkoztam) az a közép hang miatt van (pedig tudtommal a mély). Azt mondta beperel.

Erről beszéltünk még egy csomót, én hiába mondtam, nem tudom, nem értek hozzá, miért nem akkor szólt, amikor megnézte? Ő azt mondta időt és pénzt nem sajnálva az igazáért megy.

Most azt mondja, utánanézett, hamisítvány. Nem jó a mély, nem jó a töltés. Azt mondja nem érdekli, hogy 72 óra eltelt(??), a vételárat fizessem vissza.


A töltés biztos hogy jó, szerintem a mély is.

Utánanéztem, és a membránnak jobban kéne dübörögnie, mint ahogyan most.

Valóban hamis, utánanéztem, sajnos korábban nem láttam még élőben ilyent.

Nem tudtam a hibákról (bár szerintem nincsenek).

Nem akarom visszavenni, mi van, ha tönkretette, vagy kiszerelt valamit, vagy kicserélte akár?


Beperelhet érte? Érdemes visszavenni? Mit tehetek most?



2018. ápr. 29. 14:43
 1/10 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja az ügyvédével tárgyal, beperel, ez rossz.

Azt mondja, nem sajnálja rá a pénzt, az időt, és az energiát.

Tudja, hogy nem értek hozzá, tudja, hogy diák vagyok.

Lehet hogy csak tönkre akar tenni?

2018. ápr. 29. 14:52
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem az a leggyanúsabb, hogy a vevő azt mondta, egyedül van teherautóval, egész nap kerületről kerületre megy. Ezért nem jó neki a hivatalos átvevőhely, csak utcán. Majd találkozik velem, és kiderül, ketten vannak.

Nem akkor szól amikor átveszi, hanem jóval később, hogy másképp szól.

Ez nekem furcsa.

2018. ápr. 29. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Le akarnak húzni. A "távozás után reklamációt nem fogadunk el" szlogen pont ilyen dologra vonatkozik. Ha ő kipróbálta és abban a formában megvette, elfogadta hogy mit kap és önként beleegyezett az adásvételbe, akkor nincs miről beszélni. Utólag már hiába mondja hogy mi nem jó, mert azt vagy ő is megbuheráltatta, vagy a világon semmi baja nincs, csak meg akarja tartani a terméket és a pénzét is. Ráadásul ő van ellentmondásban, mert miért próbálta ki és vette meg ha nem jó.


Ugráljon ahogy csak akar, mehet a bíróságra is, nem fognak igazat adni neki. Te pedig ne hagyd magad, mert a pénzedre mennek csak. Ha zsarolni próbál akkor te is felhozhatod a rendőrséget, lehet kisebb lesz a szája.

2018. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Viszont mint kiderült replikát adtam el neki 18eFt-ért.

Ellenben az eredeti Magyarországon újonnan 40-45e körül van.

Ez lehet számára valami alap?

2018. ápr. 29. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Naná, hogy beperelhet. Mindent neki kell bizonyítania, még azt is, h tőled vásárolt.


Mielőtt pánikba esel, nevet változtatsz és ijedtedben az Új-Hebridákra költözöl, nézz utána, hogy mennyi egy ügyvéd óradíja. Aztán tedd fel magadnak a kérdést, hogy mennyi a valószínűsége annak, h a fenyegetését be is váltja?

2018. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha feljelent a rendőrségen, nem kell neki ügyvéd nem?
2018. ápr. 29. 16:51
 7/10 A kérdező kommentje:

Felajánlottam 5000Ft-ot vissza a vásárlónak.

Leírtam neki, hogy nem tudhatom mit csinált vele azóta, kicserélte-e, megbuherálta-e.

Leírtam, hogy nem óhajtok több utcai találkát, készpénzes fizetést. Utalással fizetek, vagy esetleg a Jófogás találkaponton.

Erre a következő választ kaptam:

(Az üzenetet pontosan közölöm, a káromkodások cenzúrázásával)


Nem kell a pénzed , inkább d**d fel a***dnak annak aki a világra sz**t egy ilyen pat***yt ,ha jól fel***tad neki szólj apádnak hogy sz***a ki belőle !

2018. máj. 4. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezért nem volt miért aggódnod. Értelmes ember értelmesen oldaná meg a problémát, ő csak fenyeget meg szitkozódik. Ha fel akart volna jelenteni akkor már megte(he)tte volna. Nem lesz ebből semmi. Ehhez képest képzeld el azt a helyzetet ha első szóra fizettél volna neki, plusz visszakaptál volna valami selejt cuccot vagy még azt sem, arra hivatkozva, hogy "de hát az úgysem működik".
2018. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem válaszolok az üzenetére, az előzmények alapján nem képes a normális megbeszélésre.

Aggódok/aggódtam érte, hogyha feljelent mi lesz belőle, bár (szerintem) nem adnának neki igazat.

2018. máj. 4. 15:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezúton köszönöm a moderátornak, hogy módosította a témakört.

Nem tudtam, hogy a jogi kérdések a politikához tartoznak.

2018. máj. 4. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!