Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lrhet így ez alapján feljelent...

Lrhet így ez alapján feljelentést tenni ellenem, "személyi jogsértés" címszó alapján?

Figyelt kérdés

Feltettem egy srác kocsiját a tunerjóskába, látszik a neve illetve a rendszáma, de semmi becsmérlés, semmi anyazas semmi, csak ennyi..

Ramirt hogy feljelentest tett... :D

Lehet ebbol valami?


2018. ápr. 29. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy "személyi jogsértés" nem létezik, léteznek viszont személyhez fűződő jogok amiket megsérthetsz, illetve léteznek személyes adatok, amikkel vissza lehet élni.


És igen, ez esetben jogos a feljelentés.

Lehetséges következmények:


Ezt írja a Ptk.:


84. § (1) Akit személyhez fűződő jogában megsértenek, az eset körülményeihez képest a következő polgári jogi igényeket támaszthatja:

a) követelheti a jogsértés megtörténtének bírósági megállapítását;

b) követelheti a jogsértés abbahagyását és a jogsértő eltiltását a további jogsértéstől;

c) követelheti, hogy a jogsértő nyilatkozattal vagy más megfelelő módon adjon elégtételt, és hogy szükség esetén a jogsértő részéről vagy költségén az elégtételnek megfelelő nyilvánosságot biztosítsanak;

d) követelheti a sérelmes helyzet megszüntetését, a jogsértést megelőző állapot helyreállítását a jogsértő részéről vagy költségén, továbbá a jogsértéssel előállott dolog megsemmisítését, illetőleg jogsértő mivoltától megfosztását;

e) kártérítést követelhet a polgári jogi felelősség szabályai szerint.

(2) Ha a kártérítés címén megítélhető összeg nem áll arányban a felróható magatartás súlyosságával, a bíróság a jogsértőre közérdekű célra fordítható bírságot is kiszabhat.

2018. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben te készítetted a fényképet és az engedélye nélkül megosztottad, mely személyes információkat is tartalmaz, abból lehet problémád.

Ha csak továbbközölted az ő publikusan megosztott képét, legalább a személyes információkat takard ki hogy még véletlenül se találjanak rajtad fogást. Ugyanis a megosztásodnak nem az a lényege hogy kié az autó, hanem - gondolom hogy - hogy néz ki.

2018. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hat nem a semmiert kerult fol a csoportba... a kepet en csinaltam, kb 2 orat volt font mikoris irt nekem a srac hogy megyunk a birosagra. Smelnezest kertem tole (abban a tudatban voltam hogy a csoport adminjai moderaljak a kepet) es elbucsuztunk
2018. ápr. 29. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogi kérdést a JOG kategóriába!
2018. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!