Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok utánanézni, hogy...

Hol tudok utánanézni, hogy milyen jogai vannak egy élettársnak, aki házas (előző partnerétől nem vált el) emberrel él együtt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a házastárs kárára szerez-e jogokat és ha igen mennyi időnek kell eltelnie a különélést tekintve. Konkrét példa: ha a házasságtörő fél már a különélés során tesz szert jövedelemre, akkor kivel kell esetleg megosztani a vagyonát, a házastársával vagy azzal akivel együtt él?

Ha jól gondolom egy idő után azzal, akivel életvitelszerűen élsz együtt extra jogokat kap, viszont nem tudom, hogy a jog védi-e a házastársat a továbbiakban is.


2018. ápr. 30. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a házasság fennállása alatt minden jövedelem és szerzett vagyok közös (kivéve az örökölt vagyont, illetve a személyre szóló ajándékot). A különélés nem szünteti emg a vagyonközösséget.


Az élettársi kapcsolatban nincs vagyonközösség, mindkét fél a saját jövedelme arányában van a közös szerzeményekben része.


Ilyen esetben a házastárs az, akinek a fele vagyon jár, az élettársnak semmiféle extra joga nincs, söt még az is nehezen bizonyítható, hoyg egyáltalán van bármilyen joga.

A közös lakcím ugyanis nem jelent életközösséget, sok esetben csak lakótársak (egy lakásban laknak, de semmi privát kapcsoaltuk nincs ezen kívül, vagy az egyik albérlönek tekinthetö, ha a másiké a lakás, vagy ha bérelt lakásról van szó, akkor bérlötársaknak tekinendöek.


Amennyiben te vagy az "élettárs", akkor jobb, ha tudod, hogy neked semmi jogod nincs és semmi nem jár, tehát vagy rendeztesd a másikkal a helyzeteteket, vagy minél elöbb lépj ki ebböl a helyzetböl, mert erre mindenképpen ráfizetsz (anyagilag is, meg egyébként is)

2018. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet ezek szerint a következö:


van egy házaspár és van egy szeretö.


1. A házaspár vagyonközösségben él, ezért minden szerzemény és jövedelem közös.


2. Az esetleges különélés nem változtat a házasság tényén - mivel sok esetben egyéb okok miatt nem megoldható a közös lakhely (pl munkavállalás)- , csak a válás határozatban foglalása jelenti a megszünését.


3. A szeretö státusza jogilag nem létezik, ezért neki semmi joga sincs a házaspár egyik tagjának a vagyonára.


4. A közös lakás nem jelent élettársi kapcsolatot, ugyanis bárki bérelhet más(ok)sal közösen lakást, vagy más lakásában egy szobát.


5. A szeretönek semmi, de semmi része nem lesz az "együttélés" alatt szerzett vagyonból, mert jogilag nincs kapcsolatban a házasságban élö féllel.


6. De eleve az élettársi kapcsolatban mindkettönek a saját vagyona külön vagyon marad, és az esetleg közösen szerzett javak (bútor, autó, stb) is csak a saját jövedelem arányában osztódik meg.

2018. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megelőztek engem. A lényeg hogy te még csak nem is élettárs vagy, csak szerető semmi nem jár neked de azon is gondolkodj el mennyire vesz téged komolyan ez a hapsi hogy még normális státuszt sem biztosít neked azzal hogy elválni “ elfelejtett”
2018. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, már megíráskor is gondoltam, hogy lesz, aki egyből spekulál. Férfi vagyok egyrészt, másrészt nem magam miatt kérdeztem, hanem egy környezetemben lévő ember miatt, aki szerintem hibát követ el. Esetleg megtudjátok mondani, hogy ezeknek hol lehet jobban utánajárni?
2018. máj. 1. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Elöször is teljesen mindegy, hogy férfi vagy nö vagy, másrészt, hogy te érintett vagy vagy sem.


Másodszor az eddigi infók helytállóak, függetlenül attól, hogy rád vonaktoznának vagy másra.


Harmadszor ha ez nem felel meg neked, akkor megkeresel egy családjogi ügyvédet és töle kérsz felvilágosítást.

2018. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdező kérdezett. Jelesül, hol lehet utánajárni. Az agresszív lekezelő legorombítás nem az adekvát válasz.
2018. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!