Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Régen fel lett jáv véve a...

Régen fel lett jáv véve a szocpol, most 27 vagyok anyám kijelentett és el akarja adni a házat, jár valami nekem belőle vagy bele tudok szólni ebbe az eladásba?

Figyelt kérdés
19 éve lett felvéve rám és húgomra a szocpol a frissen vett ház felújítására , bővítésére . azóta anyám nevére került sajnos a teljes ingatlan mert a nevelő apám rá írta az ő részét is csak hogy ne keljen gyerektartást fizetnie . Most eléggé rossz helyzetbe vagyok , munkahelyem megszűnt állandó lakcímem sincs így mert kijelentett , csak hogy ne tudjunk odamenni a feleségemmel és lányommal . ilyenkor mit lehet tenni, számít az valamit hogy úgy mond mond miattam is lett olyan az a ház amilyen most .

2018. máj. 2. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"jár valami nekem belőle vagy bele tudok szólni ebbe az eladásba?"

Nem jár és nem tudsz beleszólni.

2018. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszoló összefoglalta a lényeget.

A szocpolt nem te kaptad, hanem a szüleid - tekintettel arra, hogy vállaltak téged és hogy neveltek.


27 évesen miért nem élsz külön, miért nem önállósodsz?

2018. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
fél év hiányzik hogy igénybe vehessük a csok támogatást és saját lakást vegyünk , nos alföldön egy albérletbe ellenni úgy hogy a válalkozó akinél eddig dolgoztál úgy dönt hogy befejezi a vállalkozását és nincs munkád . nem is tudom 20 voltam mikor elköltöztem otthonról most akartam haza menni az amúgy 2 generációs házba arra a fél évre hogy megvegyük a saját házunkat utána . Fent ismerősöm azonnal alkalmazna csak kb 3 havi kaukciót letenni elég morbid dolog ott 120 ezres havi albérleti díjjnál , legjobb esetben is havi 100 . És mielőtt valaki megkérdezi , nem nem tudom megbeszélni anyámmal ,telefont kinyomja FB-n letiltott stb.
2018. máj. 2. 12:56
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha rossz a viszonyotok és nyilván rossz, én sem engedném, hogy csalásilag beköltözz, de a helyedben sem akarnék odaköltözni. Nem is tudom, hogy képzelted!

A szocpolhoz pedig közöd nincs, ahogy előttem már nagyon helyesen leírták.

Próbálkozzatok a feleségeid szüleinél, hátha ott még nem csesztetek el mindent!

2018. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

A házból neked semmi nem jár.

Egyébként ha ennyire rosszul álltok anyagilag, akkor miért 120ezer/hó bérletet néztek, különösen az Alföldön?

Én Pest megyében lakom, nem is túl rossz helyen, de itt 3 szobás házakat adnak ki maximum 40ezerért.

Nem ártana az igényeiteket a lehetőségeitekhez igazítani, különösen átmeneti megoldás esetében.

Vegyetek ki egy egyszobás vályogot és saját kontótokra, felelősen tervezzétek az életeteket!

Nem is értem, hogy miért akarod családostól olyannak a nyakára kényszeríteni magatokat, akivel ilyen viszonyt sikerült kialakítanod?

2018. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem, hogy miért merült fel benned, hogy bármi is járna.


Amúgy a helyedben én ezt a témát elengedném az édesanyádnál és a kapcsolat javítására törekednék, mert a végén még a örökségből sem kapsz.

2018. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
0%

Jár neki abban az esetben, ha nem járult hozzá hogy átirassák és eladják!


A férjem ügyvéd, szóval ha erre azt írjátok hogy hülyeség akkor ír nektek levelet vagy akár telefonon is elmondja.


Egyébként ahelyett hogy ócsárolnátok esetleg az okát is nézhetnétek. Lehetséges hogy megvan rá az oka, amiért ilyen az viszonya az anyjával. Én tapasztalatból mondom, mert anyukámnak segítettem, de ő azóta se viszonozta... Konkrétan megmentettem az életét, mert majdnem öngyilkos lett. Lehet hogy ő sem úgy várja el a segítséget hogy nem tett semmit... Amúgy meg egy szóval se írta hogy nem élnek külön... Miért ha ti szorult helyzetben lennétek például: Leégnek a házatok vagy éppen építenétek akkor arra a kis időre nem lenne senki, aki segítene nektek? Ne nevetessetek már... Látjátok hogy megszűnt a munkahelye, nem? Albérletbe lakik pont azért hogy építsenek sajátot és senki nyakán ne legyenek.

2018. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Jár neki abban az esetben, ha nem járult hozzá hogy átirassák és eladják!


A férjem ügyvéd, szóval ha erre azt írjátok hogy hülyeség akkor ír nektek levelet vagy akár telefonon is elmondja."


1)

Mihez kellett volna hozzájárulnia jóasszony?

Nem az övé volt a ház, de még csak egy része sem, hanem az anyjáé és a nevelőapjáé, aki lemondott a részéről, az anyja javára!

2)

Az én feleségem sebész, de nekem eszembe nem jutna kivenni valakinek a vakbelét! :D

Te se osztogass jogi tanácsokat, mert ezek kb. annyit is érnek!

3)

Semmi jogod kritizálni az itt hozzászólókat, mert ez - ha nem tudnád - arról szól, hogy az engedélyed és jóváhagyásod nélkül is mindenki elmondhatja a véleményét.

Sikerült megértened, "ügyvédné"? :)

2018. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jár neki abban az esetben, ha nem járult hozzá hogy átirassák és eladják!"



Meséld már el, hogy egy 19 évvel ezelőtt felvett szocol-ból

- a gyermek 8 éves volt akkor,

- a másik gyerek is már nagykorú,

- így a szocpol jelzálog már biztos lekerült,

miért járna egy 27 évesnek, akire felvették, és akkor jár a másiknak is?

2018. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jár neki abban az esetben, ha nem járult hozzá hogy átirassák és eladják!"


- Hogy a férjed ügyvéd attól még Te nem leszel az soha.

- Nem kell a semmitmondó idióta dumád, csak egy dologra vagyunk kíváncsiak, a törvényre amire hivatkozol.

2018. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!