Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lassan egy éve megrongálták...

Lassan egy éve megrongálták az autómat. A tettes meglett és halmozottan közel 30 ember járt így mellettem. A szakértő által megállapított kárt a rendőrség elfogadta. Az autót eladhatom, vagy abban az esetben elesek a kártérítéstől?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 6. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem eladhatod. Elvégre anyagi kárt szenvedtél, tehát a károdat pénzben fizetik meg, már amennyiben megfizetik, én azért nem jósolnék ennek túl nagy esélyt. Tehát nem a kocsidat kell beszolgáltatnod és majd megcsináltatják. Hanem megállapítják, hogy a rongálással neked okozott kár mondjuk hasamra ütök 100.000 Ft és erre a 100.000 Ft kárra terjeszthetsz elő kártérítés iránti igényt és ennek a megfizetésére kötelezik az elkövetőt. De nyilván ha van kilátásban olyan, hogy esetleg újabb szakértői vizsgálatra kerülhet sor, akkor nyilván az már lehet más dolog. Szerintem kérdezd meg a rendőrségen.
2018. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most még polgári perrel élhetsz. Akár még perközösségben is érdemes nyomni, mert úgy szerintem olcsóbb és hatékonyabb, de kérdés, hogy mekkora összegről, milyen rongálásról van szó.

Persze ettől függetlenül a feljelentéssel kell kezdeni.

Aztán perközösséggel peren kívüli egyességre törekedni, hogy ha elfogadja mindenkinek a kárigényét, és megtéríti, amire garanciát is vállal, akkor nem mentek bíróságra, mert úgy még ezen felül a perköltséget is állnia kéne.


Ha eladod, akkor tényleg az lesz, hogy esetleges független szakértői véleményt igényelhet, de nem biztos, hogy fog, csak ha eladod, ezt nem tudod teljesíteni.

2018. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!