Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az onyf. Oldalán nem látok...

Evele123 kérdése:

Ha az onyf. Oldalán nem látok 1 időszakot, ellopták/letagadták?

Figyelt kérdés

egyeniszamla.onyf.hu


Szóval van az Országos Nyugdíjfolyósító intézet egyéni tb-számla oldala, ahová a Taj-számunkkal belépve tudunk bejutni. Itt nekem 2013-tól 2017-ig mutat nyugdíjjárulék befizetést a rendszer. De én 2008-tól dolgoztam egy cégnél, amit nem lát a rendszer. A TB-szám alapján is lekérdeztem az adataimat, ott látták a 2008-2012-es időszakot is a [link]


Biztosítási jogviszony fülre kattintva, a Taj számomat megadva. Most ilyenkor mi a teendő?



2018. máj. 6. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyel egy mely levegot, es nyugodj le!


A kormany a nagy magannyugdij lenyulas elotti adatokat nem csapta hozza a egyeni nyugdijszamlakhoz, hiaba igertek meg.


[link]


"Az egyéni nyugdíjszámlák adatai 2013-tól érhetőek el (korábban ugyan volt arról kormányzati kommunikáció, hogy a visszatekintő adatokat is elérhetővé teszik, ez a fejlesztés azonban egyelőre várat magára)."

2018. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszát kiegészítve:

Ez nem azt jelenti, hogy 2013 előtti befizetéseid nem számítanak, hanem, hogy MÉG nincs rajta ezen az egyéni nyilvántartáson, amit meg lehet nézni.

A 2013 óta megvalósult befizetéseknek lehet itt utána nézni, de akkor is kapsz a korábbi időszak után nyugdíjat s akkor is beleszámít a munkavállalás időtartamába - a ledolgozott évekbe - ha ott nincsen feltüntetve.


Ha az orvosi részt nézed meg, az is a TAJ számmal érhető el, ott sincsen minden laboreredmény vagy vizsgálat feltüntetve csak ami a megjelölt dátum után volt. Holott előtte is voltunk orvosnál. Csak nincs rajta ezen az elektronikus oldalon.

Ettől még nagyon jó, hogy most már nem kell visszamenni és sorbanállni a laborleletekért, otthon is ki lehet nyomtatni erről az oldalról.

2018. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, mindkettőtöknek ment a zöld pacsi :-)
2018. máj. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!