Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hollandiában ehetek füves...

Hollandiában ehetek füves süteményt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kint legális, de itthon illegális.

Ilyenkor magyarként nem a magyar törvények vonatkoznak rám külföldön is?


2018. máj. 6. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
,Azt nem tudom, hogy idegeneknek is adnak-e, de szerintem igen. Viszont ha ott vagy akkor az ottani törvények vonatkoznak rád. Ahogy ha idejön egy csávó amszterdamból, akkor itt nem füvezhet, hiába szabad neki otthon.
2018. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Mindenhol ehetsz, mert fizikai korlát nem tiltja. Hollandiában sem legális, ez csak egy tévhit, szimplán kijátszották az EUs egyezményt azzal, hogy nem szabtak ki büntetést a törvénytelenségre bizonyos körülmények betartása mellett.

Hallottam már mindenfélét egyébként, legtöbbször azt láttam a neten, hogy holland lakcímkártya kell hozzá, hogy kiadják neked a jóságot (ugyanolyan követelmény mint itthon trafikokban a 18+os személyi), ezzel fékezve a turisták csak emiatti látogatását... de hát tudod ki tartja be. :D Több ismerősöm is volt kint, ők azt mondják simán tudtak venni, pedig voltak akik a 18-at sem töltötték még be amikor kint voltak. Anyám kint dolgozott, bár még azelőtt, hogy elterjedt ennek a lakcímkártyás törvénynek a híre (ami nem is tudom, hogy igaz-e egyáltalán, mert a neten kívül senki sem beszélt nekem ilyenről), neki is simán kiadták.

2018. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ehetsz, de ha jól emlékszem, nem lehet korlátlanul fogyasztani az ottani finomságokat. Mintha lenne kikötés direkt a külföldiekre vonatkozóan is, hogy mindenből kevesebbet vehetnek, de ez nem biztos, csak rémlik.
2018. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
2 éve voltam kint 19 évesen, Amszterdamban simán betudtunk menni füves sütiért de megnézték a bejáratnál a személyinket és aztán beengedtek bent meg aztán vehettél annyit és amit akartál :D
2018. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fű ugyan nincs az életemben, de az efféle sütemény ízre milyen? Ugyanolyan, mint a hagyományosak?
2018. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont magyar állampolgárknt külfödön is be kell tartanod a magyar törvényeket. Tehát ha utólag elbuksz egy drogteszten, senkit nem érdekel, hogy azt mondod, hogy Hollandiában fogyasztottad.
2018. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 árokpart ***** válasza:
Aki elmúlt 18 éves azokkal a gyakorlatban nem nagyon foglalkoznak, hogy fogyasztott e vagy sem. Csak a terjesztést büntetik itthon is keményen, meg a bizonyos mennyiség feletti birtoklást. Ja meg kérdező haza ne hozz belőle, mert az már csempészet és nem biztos, hogy választhatnád az elterelést.
2018. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az útlevélben is le van írva apró betűkkel hogy köteles vagy tiszteletben tartani Magyarország, meg a fogadó ország törvényeit is. Tehát legalitás szempontjából nem ehetsz.
2018. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

6-os, nem is kell azt mondani, hogy Hollandiában fogyasztottad.

"Múltkor beszélgettem pár rasztahajú fiatalemberrel biztosúr, akik mellettem szívtak valami fura illatú tekert cigarettát, biztosan akkor lélegeztem be, de természetesen nem tudtam, hogy illegális dologról van szó, mert akkor állampolgári kötelességeimhez híven értesítettem volna a hatóságokat." :DDD

2018. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, megehetsz akár mennyi hasissütit de jól meg kell emésztened mire hazajösz mert a dögök kiszagolják a szagát és kapsz egy szodát a gyomrodba, egy gumiujjat a fenekedbe és azonnal visznek röntgenre.
2018. máj. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!